وزیر ارتباطات:

به دنبال راه اندازی دولت هوشمند هستیم

1401/06/29 - 10:37 - کد خبر: 75414 نسخه چاپی

نصر: وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات گفت:در دولت هوشمند به دنبال این هستیم همه بخش های دولت به هم متصل شوند و اطلاعات را باهم به اشتراک بگذارند و دستگاههای مبتنی بر اطلاعاتی که از مردم دارند بتوانند در خدمات رسانی تصمیم بگیرند.

به گزارش نصر، عیسی زارع پور در نشست علنی امروز- سه شنبه ۲۹ شهریور ماه- مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد بررسی عملکرد دستگاههای مسئول در تحقق اهداف دولت هوشمند و ارائه خدمات دولت الکترونیک (موضوع بند (و) تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور گفت: در ایام رای اعتماد به نمایندگان قول دادم طی چهار سال شاخص ها اطلاعات ملی را ارتقا دهیم البته این مختص وزارت ارتباطات نیست و باید همه نهادها دست به دست دهند تا این اتفاق بزرگ رقم بخورد.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: در راستای تحقق دولت هوشمند اقدامات زیادی انجام شد مصوباتی را در شورای اجرایی فناوری اطلاعات به عنوان نهاد هماهنگ کننده و سیاستگذار دولت الکترونیک در دولت داشتیم اما با مصوبه مجلس در بند(و) تبصره ۷ این کار شکل عملیاتی گرفت و همه دستگاهها مکلف شدند که امسال کار ویژه ای در راستای تحقق این هدف انجام دهند تا طعم شیرین خدمت فناورانه را به مردم بچشانند.
وی افزود: از وقتی این موضوع تبدیل به قانون شد، تکالیف برای همه دستگاهها مشخص شد؛ ما به دنبال راه اندازی دولت هوشمند هستیم تفاوت دولت هوشمند با دولت الکترونیک در این است که در دولت الکترونیکی فرایند معمول الکترونیکی و غیرحضوی می شود.
وزیر ارتباطات افزود: در دولت هوشمند به دنبال این هستیم همه بخش‌های دولت به هم متصل شوند و اطلاعات را با هم به اشتراک بگذارند و دستگاهها مبتنی بر اطلاعاتی که از مردم دارند بتوانند در خدمات رسانی تصمیم بگیرند.
انتهای پیام/
به دنبال راه اندازی دولت هوشمند هستیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار