خبر/

«جنگ جهانی سوم» نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۳ شد

1401/06/28 - 17:19 - کد خبر: 75376 نسخه چاپی

نصر: فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۳ شد.

به گزارش نصر، فیلم سینمایی جنگ جهانی سوم به عنوان نماینده سینمای ایران به اسکار ۲۰۲۳ معرفی شد.
جنگ جهانی سوم فیلمی ایرانی به تهیه‌کنندگی و کارگردانی هومن سیدی و نویسندگی هومن سیدی، آرین وزیردفتری و آزاد جعفریان است. محسن تنابنده بازیگر نقش اصلی این فیلم است. این فیلم با سرمایه‌گذاری نماوا ساخته شده و نخستین‌باری است که یک پلتفرم پخش آنلاین به ساخت یک پروژه سینمایی ورود کرده‌است و هم‌چنین دومین همکاری سیدی و نماوا بعد از مجموعه قورباغه است.
جنگ جهانی سوم برای نخستین بار در ۷ سپتامبر ۲۰۲۲ در هفتاد و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز نمایش داده شد و دو جایزه در بخش افق، از جمله بهترین فیلم برای هومن سیدی و بهترین بازیگر مرد برای محسن تنابنده را به ارمغان آورد.
محسن تنابنده، مهسا حجازی، ندا جبرائیلی، نوید نصرتی، مرتضی خانجانی، لطف‌الله سیفی و حاتم مشمولی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
انتهای پیام/
«جنگ جهانی سوم» نماینده ایران در اسکار ۲۰۲۳ شد نصر

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   رقابتی   سال پیش  

درخشش نام یک آذری در نشریه scientiano بین ستارگان هنر و ادبیات

برای پانزدهمین سال متوالی نام حجت بقایی به عنوان ( نویسنده – شاعر – ترانه سرا – فیلمنامه نویس – فیلمساز ) در بین هنرمندان هنر و ادبیات در گروه نشریات بین المللی scientiano ثبت شده و می درخشد .
این گروه نشریات بین المللی جزو نشریات مرجع به زبان آلمانی و چندین زبان زنده دنیا منتشر می شود .
دکتر حجت بقایی سالهاست در جشنواره های فیلم و فیلمنامه همچنین در کنفرانسهای علمی و ادبی بسیاری مورد تشویق اساتید فن قرار گرفته اند .
دکتر بقایی متولد شهرستان هریس در آذربایجان شرقی بوده و این روزها در استان گیلان زندگی می کنند .
اسامی حدود صد نفر از نخبگان ایرانی در این نشریه ثبت و منتشر شده است ، نکته جالب توجه برای حضور نام دکتر حجت بقایی در این لیست نوع کار ایشان در رسانه است که هیچ ارتباطی با رزومه ایشان ندارد .
آذری که ستاره ادبیات و هنر ایران است ، برای ایشان آرزوی موفقیتهای بیشتر را د اریم .
پژوهشیار