وزیر کشور:

ظرفیت های ۷ استان برای خدمت به زائران حرم رضوی در دهه آخر ماه صفر به کار گرفته می شود

1401/06/28 - 13:26 - کد خبر: 75333 نسخه چاپی

نصر: وزیر کشور گفت: تاکنون با مسوولان دستکم هفت استان صحبت شده است تا برای تامین نیازهای احتمالی جمعیت میلیونی زائران حرم مطهر امام رضا (ع) در دهه آخر صفر به کمک مسوولان خراسان رضوی بیایند.

به گزارش نصر، احمد وحیدی روز دوشنبه در حاشیه قرارگاه مرکزی خدمت رسانی به زائران رضوی در دهه آخر صفر در مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: از ظرفیت استان های مختلف برای خدمات بهداشتی، درمانی، تغذیه و تسهیلات اسکان زائران رضوی در دهه آخر صفر در مشهد استفاده خواهد شد.
وی ادامه داد: تمهیدات خیلی خوبی اندیشیده و نیازمندیها ارزیابی و بخش زیادی از آنها تامین شده است و کمبودها باید در روزهای آینده تامین شود و با کمک و پیگیری همه دستگاهها که مشتاقانه در حال خدمت هستند امیدواریم مشکل مهمی نداشته نباشیم.
وزیر کشور گفت: زائران مشهد الرضا در دهه آخر صفر تا حد ممکن محل اسکان خود را تدارک ببینند چون  پیش بینی می شود حضور مردم در دهه آخر صفر گسترده باشد هر چند امیدواریم با کمک همه دستگاهها کمبود جدی نداشته باشیم.
استاندار خراسان رضوی هم در این گفت و گو اظهار کرد: در همه عرصه ها اصل، با حضور مردم است و ما هم زمینه را برای حضور مردم فراهم می‌کنیم.
یعقوبعلی نظری افزود: از همه مجاوران حرم مطهر امام رضا (ع) نیز درخواست می شود در همه ابعاد حضور گسترده پیدا و به زائران خدمت کنند تا مشکلات احتمالی را با حضور مردم کاهش دهیم.
بر اساس اعلام معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، ظرفیت اسکان رسمی زائران در مشهد ۱۲۸ هزار نفر-شب است که هدف‌گذاری شده در دهه پایانی ماه صفر، در هر شب تا ۶۰۰ هزار نفر در این کلانشهر اسکان داده شوند.
مطابق اعلام استانداری خراسان رضوی پیش بینی می‌شود این استان و شهر مشهد طی دهه پایانی ماه صفر امسال میزبان ۶ تا هشت میلیون زائر باشد که دستکم ۶۰۰ هزار نفر از این تعداد زائر پیاده هستند.
در سال ۹۸ و پیش از آغاز همه گیری کرونا مشهد میزبان پنج میلیون زائر در دهه پایانی ماه صفر بود.
انتهای پیام/
ظرفیت های ۷ استان برای خدمت به زائران حرم رضوی در دهه آخر ماه صفر به کار گرفته می شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار