معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی؛

روند فعالیت میزهای صادراتی آذربایجان شرقی تعیین تکلیف شود

1401/06/27 - 15:27 - کد خبر: 75256 نسخه چاپی

نصر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: روند فعالیت میزهای صادراتی استان باید سریع تعیین تکلیف شود تا توسعه صادرات استمرار بیشتری داشته باشد.

به گزار ش نصر، محمد کلامی روز یکشنبه در جلسه بررسی موانع و مشکلات صادراتی آذربایجان شرقی اظهار کرد: محل استقرار میزهای صادراتی اتاق بازرگانی است و اتاق بازرگانی دپارتمان بخش خصوصی است بر این اساس روند فعالیت میزهای صادراتی به سرعت تعیین تکلیف شود.
وی افزود: اگر موضوع صادرات دغدغه همگان شود و به طور هفتگی موارد مربوطه رصد شود بدون تردید تحولی در صادرات ایجاد می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز در این جلسه بر تغییر و تحول بنیادین در نحوه فعالیت میزهای تجاری تاکید کرد.
صابر پرنیان اظهار کرد: میزهای صادراتی به تغییر و تحول اساسی نیاز دارند تا حرکت جدیدی در این حوزه ایجاد شود.
وی ادامه داد: به منظور فعال کردن میزهای کالایی برای رفع موانع صادراتی برنامه ریزی شده است جلسات میزهای کالایی استان مانند میز کشور برگزار شود البته جلسات میزهای تجاری در حال حاضر به صورت مرتب برگزار می شود و مشکلات صادراتی هر کشور به صورت جداگانه احصا می شود.
پرنیان با بیان اینکه باید در روند فعالیت میزها تحول اساسی ایجاد کنیم، گفت: اتاق بازرگانی تبریز باید در فعال سازی میزهای صادراتی پیشتاز باشد که در این زمینه سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی پشتیبان اتاق تبریز است.
در این جلسه با ارایه گزارشی از وضعیت صادرات استان، مشکلات فعالان اقتصادی بخش خصوصی در حوزه صادرات نیز مطرح و مقرر شد مسایل و مشکلات با همکاری نهادهای متولی رفع شود.
۹ میز صادراتی از جمله میزهای صادراتی عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان در تبریز ایجاد شده است و توسعه صادرات و ارتباطات تجاری و بازرگانی کشورهای هدف را دنبال می کنند. 
انتهای پیام/
روند فعالیت میزهای صادراتی آذربایجان شرقی تعیین تکلیف شود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار