نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

ضرورت احداث فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی هریس

1401/06/27 - 14:10 - کد خبر: 75236 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نیاز کشور و آذربایجان شرقی به تولید برق احداث فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی هریس ضروری است.

به گزارش نصر، احمد محرم زاده، روز یکشنبه، 27 شهریورماه، در جمع مسئولان نیروگاه سیکل ترکیبی و مسئولان شهرستان هریس ضمن تاکید بر احداث سریع فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی هریس که از خواسته‌های به حق مردم منطقه است، گفت: با توجه به وجود زمین، موقعیت و زیرساخت‌های موجود در محل نیروگاه از وزارت نیرو انتظار داریم در اسرع وقت مجوز احداث فاز دوم را صادر و عملیات اجرایی این نیروگاه عملی شود.
به گزارش ایسنا، وی همچنین خواستار اعطای مجوزهای لازم برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی، بادی و نیروگاه‌های تجدیدپذیر در استان و خصوصا در شهرستان‌های اهر و هریس از وزارت نیرو شد.
وی افزود: کمبود شدید برق و گاز در آذربایجان شرقی از مشکلات جدی بوده و انتظار داریم وزارت نیرو و دولت انقلابی در رفع این مشکل تمهیداتی لازم را انجام دهند. 
محرم زاده در ادامه منطقه ارسباران را جزو مناطق مستعد برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی، بادی و نیروگاه‌های تجدیدپذیر عنوان کرد و گفت: از این ظرفیت باید برای تأمین نیاز واحدهای صنعتی و معدنی که برای اجرای طرح های خود نیازمند تأمین انرژی هستند، بهره برداری کنیم.
انتهای پیام
ضرورت احداث فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی هریس خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار