مدیرعامل آب منطقه ای استان؛

جلوگیری از هدررفت ۶ میلیون متر مکعب آب زیرزمینی در آذربایجان شرقی محقق شد

1401/06/27 - 09:20 - کد خبر: 75178 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: از سال گذشته تاکنون از هدر رفت حدود ۶ میلیون مترمکعب آب زیرزمینی با شناسایی و انسداد چاه های غیرمجاز در این استان جلوگیری شده است.

به گزارش نصر، یوسف غفارزاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای اجرای طرح تعادل بخشی و حفاظت از آب های زیرزمینی، از سال گذشته تاکنون از حفر ۵۳۰ حلقه چاه غیرمجاز جلوگیری شده است.
 وی ادامه داد: بر این اساس در حسن اجرای همین طرح ۳۲۵ دستگاه ادوات حفاری غیرمجاز هم در آذربایجان شرقی توقیف شده است.
به گزارش ایرنا، البته با توجه به تداوم خشکسالی در سال آبی جاری و به تبع آن عدم تغذیه کافی مخازن آب های زیرزمینی در مدت زمان سپری شده، پیش بینی می شود میزان افت سطح آب زیرزمینی و کسری مخازن بیشتر دشت ها در انتهای سال آبی جاری افزایش یابد.
بر این اساس در کنار اقدامات حفاظتی و تعادل بخشی آب های زیرزمینی که توسط شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با جدیت انجام می شود، امید است خود مردم نیز در زمینه صرفه جویی و مصرف بهینه آب بیش از پیش مشارکت داشته باشند تا در سال آبی جاری با تنش آبی مواجه نشویم.
با توجه به تداوم خشکسالی در سال آبی جاری و به تبع آن عدم تغذیه کافی مخازن آب زیرزمینی در مدت زمان سپری شده، پیش بینی می شود میزان افت سطح آب زیرزمینی و کسری مخازن اکثر دشت ها در انتهای سال آبی جاری افزایش یابد.
انتهای پیام/
جلوگیری از هدررفت ۶ میلیون متر مکعب آب زیرزمینی در آذربایجان شرقی محقق شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار