در دیدار با رئیس جمهور قزاقستان؛

رئیسی: مصمم به اجرای توافقات صورت گرفته بین ایران و قزاقستان هستیم

1401/06/25 - 22:07 - کد خبر: 75139 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران مصمم به اجرایی کردن توافقات صورت گرفته در سفر رئیس جمهور قزاقستان به تهران است، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران - نورسلطان به توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز منجر شود.

به گزارش نصر، سید ابرهیم رئیسی بعد از ظهر جمعه در ادامه برنامه‌های سومین روز سفر به ازبکستان با «قاسم ژومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان دیدار و گفت وگو کرد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران مصمم به اجرایی کردن توافقات صورت گرفته دو کشور در سفر رئیس جمهور قزاقستان به تهران است، ابراز امیدواری کرد که روابط دوجانبه تهران - نورسلطان به توافقات منطقه‌ای و بین‌المللی نیز منجر شود.
رئیس جمهور قزاقستان نیز در این دیدار با موفقیت‌آمیز ارزیابی کردن سفرش به ایران، بر اهمیت تسریع در اجرایی شدن کریدور قزاقستان، ترکمنستان، ایران و یکسان‌سازی تعرفه‌های گمرکی و حمل و نقلی بین سه کشور تاکید کرد.
«قاسم ژومارت توکایف» با بیان اینکه در زمینه تردد تجار ایرانی به قزاقستان تسهیلاتی ایجاد شده، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد ظرفیت‌های لجستیکی و حمل و نقلی موجود افزایش یابد.
وی همچنین با توجه به میزبانی این کشور از نشست آتی «سیکا»، از رئیسی برای سفر به این کشور و حضور در این نشست دعوت به عمل آورد.
انتهای پیام/
رئیسی: مصمم به اجرای توافقات صورت گرفته بین ایران و قزاقستان هستیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار