پوتین:

تهران و مسکو در بسیاری زمینه‌ها همکاری فعالانه و مواضع نزدیک دارند

1401/06/24 - 16:40 - کد خبر: 75087 نسخه چاپی

نصر: رییس جمهور روسیه در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در دیدار با همتای ایرانی‌اش ضمن ابراز خرسندی از عضویت ایران در این سازمان منطقه اوراسیا، با او درباره روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گزارش نصر، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه که امروز در حاشیه نشست سازمان همکاری شانگهای در سمرقند با سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور ایران دیدار کرد، در گفت‌وگو با همتای ایرانی‌اش با ابراز خرسندی از طی مراحل عضویت ایران در این سازمان گفت: همان طور که با شما توافق کردیم، ما هر کاری برای عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای انجام دادیم. شرکایمان در این سازمان از درخواست شما[برای عضویت] حمایت کرده‌اند. تمام آن‌چه باقی مانده، برخی تشریفات است.
پوتین گفت: ایران در حال ملحق شدن به این سازمان جدی، بزرگ و مقتدر بین‌المللی است و بسیار از این بابت خوشحالیم.
رییس جمهور روسیه همچنین با اشاره به روابط تهران-مسکو بیان کرد که «روابط بین‌المللی رو به گسترش هستند. ما فعالانه در عرصه بین‌المللی همکاری می‌کنیم و مواضعمان درباره بسیاری از مسائل نزدیک یا به گفته دیپلمات‌ها منطبق است.
پوتین با اشاره به سفر اخیرش به تهران و دیدار با مقام معظم رهبری ایران، به رییسی گفت: به لطف حمایت ایشان، بسیاری از پروژه‌ها در حال پیشرفت هستند. ما مشتاق حمایت بیشتر ایشان هستیم.
انتهای پیام/
تهران و مسکو در بسیاری زمینه‌ها همکاری فعالانه و مواضع نزدیک دارند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار