فرمانده قرارگاه اربعین فراجا:

اوج بازگشت زائران روز جمعه و عصر شنبه/ مهران، پرترددترین مرز اربعینی کشور

1401/06/24 - 13:05 - کد خبر: 75063 نسخه چاپی

نصر: فرمانده قرارگاه اربعین فراجا گفت:طی ۲ روز گذشته ۳۵۰ هزار نفر از زائران از مرز مهران وارد شدند؛ این مرز پرترددترین مرز اربعینی کشور است.

به گزارش نصر، سردار محمد شرفی گفت : طی ۲ روز گذشته ۳۵۰ هزار زائر به مرز مهران وارد شدند و با توجه به نزدیکی شهر کربلا به مرز مهران بیشتر زائران و حتی زائرانی که از مرز‌های دیگر به کشور عراق رفتند تمایل دارند تا از این مرز وارد خاک کشور شوند.
وی مرز مهران را پر تردد‌ترین مرز اربعینی کشور از زمان بازگشت زائران به کشور عنوان کرد و گفت: قطعاً اوج بازگشت زائران روز جمعه و عصر شنبه که مراسم اربعین حسینی به پایان می‌رسد اتفاق خواهد افتاد.
فرمانده قرارگاه اربعین فراجا، اظهار داشت: با برآوردی که صورت گرفته در زمان اوج بازگشت زائران نیاز به هزار و ۲۰۰ تا هزارو ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال این عزیزان از پایانه برکت در مرز مهران هستیم که در خصوص تامین این تعداد اتوبوس مسئولان اداره حمل و نقل جاده‌ای قول مساعد دادند.
سردار شرفی در ادامه از افزایش ۴۷ درصدی استفاده زائران اربعین از خودروی شخصی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ خبر داد و گفت: به همین دلیل میزان تصادفات در محور‌های مواصلاتی محدوده مرز‌ها نیز کمی بیشتر شده که عمده دلایل این تصادفات نیز خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.
این مقام ارشد فراجا، خاطر نشان کرد: موکب‌ها در مرز مهران راه اندازی و تسهیلات ویژه‌ای برای اسکان و استراحت زائران در نظر گرفته شده که در این خصوص از زائرانی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنند می‌خواهیم تا قبل از عزیمت به شهر‌های خود استراحت کافی کرده و از رانندگی در هنگام خستگی و خواب آلودگی خودداری کنند.
سردار شرفی در ادامه سخنان خود به اقدامات هواپیمایی فراجا در ماموریت اربعین حسینی امسال پرداخت و اظهار داشت: از ابتدای ماموریت اربعین تا به امروز هواپیمایی فراجا ۲۱۰ سورت پرواز انجام داده که بیشتر این پرواز‌ها به منظور پایش ترافیکی محور‌های مواصلاتی محدوده مرز‌ها بودند.
فرمانده قرارگاه فراجا از جابه جایی ۵۰ بیمار بدحال طی ۲ روز گذشته با هواپیما‌های فراجا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه کمیته هوایی ستاد اربعین به هواپیمایی فراجا واگذار شده همکاری و هماهنگی خوبی با اورژانس داریم تا به نحو مطلوب نسبت به بیماران بدحال و اورژانسی اقدام شود.
انتهای پیام/
اوج بازگشت زائران روز جمعه و عصر شنبه/ مهران، پرترددترین مرز اربعینی کشور باشگاه خبرنگاران جوان

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار