دادستان تهران خبر داد:

واگذاری 1000 خودرو خارجی بصورت مزایده

1401/06/23 - 17:06 - کد خبر: 74986 نسخه چاپی

نصر: دادستان تهران از به مزایده گذاشته شدن یک هزار دستگاه خودروهای توقیفی در گمرکات کشور خبر داد.

نصر، با توجه به دستور رییس قوه قضاییه، گمرک ایران طی نامه‌ای به تمامی گمرکات اجرایی اعلام کرده است تا آمار مربوط به کلیه خودروهای موجود در انبارها را اعلام و اقدامات مربوط به مزایده آنها نیز باید تا تاریخ ۱۵ مهر ماه از سوی سازمان اموال تملیکی انجام شود.
با توجه به دستور رییس قوه قضائیه مبنی بر تعیین تعداد خودروهای سبک، سنگین و موتورسیکلت‌های موجود در انبارهای گمرکات به تفکیک هر انبار و استان با ذکر تاریخ نگهداری و علت عدم ترخیص آنها، سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی طی نامه‌ای از گمرک ایران خواست تا نسبت به جمع‌آوری و ارائه آمارهای مربوط اقدام کند.
به دنبال این نامه که در تاریخ 16 شهریور ماه ارسال شده بود، گمرک ایران به تمامی گمرکات اجرایی اعلام کرده است که آخرین وضعیت خودروهای سبک، سنگین و همچنین موتورسیکلت های موجود در انبارهای گمرکات به تفکیک هر انبار و استان با ذکر تاریخ نگهداری و علت عدم ترخیص آن را اعلام کنند.
از این رو خواسته شده تا تمامی اطلاعات خودروهای موجود در انبارهای آن گمرک را به تفکیک و مطابق جدول ضمیمه حداکثر ظرف مدت 48 ساعت آینده به صورت تفکیک شده به دفتر مربوطه ارسال شود. عدم ارسال آمار مربوطه در مهلت تعیین شده  به معنای عدم وجود خودرو در آن گمرک تلقی و مسئولیت آن با گمرک اجرایی ذیربط می باشد.
لازم به ذکر است که علی صالحی دادستان تهران نیز در جلسه بررسی وضعیت خودورهای توقیفی، گفته است: در خصوص فرآیند تحویل خودروها از سوی گمرکات و انبارهای عمومی و بنادر به اموال تملیکی مقرر شد تا سه روز آینده، با اقدامات لازم حتی در تعطیلات پیش رو، خودروها تحویل نمایندگان سازمان اموال تملیکی شود.
دادستان تهران با بیان اینکه بیش از یک هزار دستگاه خودروهای توقیفی در گمرکات کشور به مزایده گذاشته می‌شود، تصریح کرد: نمایندگان سازمان اموال تملیکی با مراجعه به گمرکات محل توقیف، جهت اجرای این دستور نسبت به تحویل خودروهای در محل نگهداری، اقدام کنند.
همچنین مقرر شده است، فرایند اجرای مزایده آغاز و حداکثر تا مورخ 1401/07/15، توسط سازمان اموال تملیکی به پایان رسد.
انتهای پیام/
واگذاری 1000 خودرو خارجی بصورت مزایده نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار