اسماعیلی:

امضای ۱۸ سند تفاهم با ازبکستان/ رئیس‌جمهور به نیویورک می‌رود

1401/06/23 - 11:41 - کد خبر: 74915 نسخه چاپی

نصر: رییس دفتر رییس‌جمهور گفت: رئیس‌جمهور در سفر به سمرقند با همتای ازبکستانی و سایر سران اجلاس دیدار خواهد کرد.

به گزارش نصر، غلامحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر امروز رئیس جمهور به ازبکستان، گفت: سفر به ازبکستان یک سفر چند وجهی است، ابتدا سفر دوجانبه به ازبکستان انجام می‌شود و بر اساس قواعد سفر دیدارها و ملاقات‌های روسای جمهور دو کشور ایران و ازبکستان انجام می‌شود و سپس وزرا با همتایان خود دیدار و جلسات کمیسیون مشترک دو کشور برگزار می‌شود. 
وی ادامه داد: ۱۸ سند و تفاهم‌نامه همکاری به امضاء خواهد رسید که در حاشیه اجلاس، دیدارهای دوجانبه با رئیس‌جمهور روسیه، چین و هند و سایر کشورهایی که در اجلاس شانگهای حضور خواهند داشت، انجام خواهد شد.
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری بیان کرد: بعد سوم سفر که اصل سفر است، اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای است که به عنوان یک سازمان بین‌المللی نقش موثری می‌تواند داشته باشد. فرآیند عضویت جمهوری اسلامی ایران در شانگهای بر اساس مصوبه هیات وزیران، سند اصلی بنیادین توسط وزیر امور خارجه ایران و کشورهای عضو شانگهای به امضاء می‌رسد که موفقیت خوبی برای جمهوری اسلامی ایران است.
اسماعیلی در خصوص صدور ویزا برای نیویورک برای رئیس‌جمهوری نیز گفت: اجازه دهید اخبار مربوط به سازمان ملل را پس از سفر ازبکستان اعلام کنیم. رئیس‌جمهور قصد سفر به نیویورک را دارد اما جزئیات پس از سفر ازبکستان اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/
امضای ۱۸ سند تفاهم با ازبکستان/ رئیس‌جمهور به نیویورک می‌رود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار