جو بایدن:

دموکرات‌ها در کنگره ببازند، دو سال آتی بسیار سخت خواهد شد

1401/06/22 - 13:02 - کد خبر: 74803 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهور آمریکا می‌گوید که اگر دموکرات‌ها در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره مغلوب شوند، «دو سال سخت» در انتظار دولت این کشور خواهد بود.

به گزارش نصر، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با ابراز نگرانی از انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر، اذعان کرد که در صورت شکست دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان یا سنا، دو سال باقیمانده دوران ریاست جمهوری وی، بسیار دشوار خواهد بود.
رئیس جمهور آمریکا انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا را با صریح‌ترین لحن، بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: اگر ما (دموکرات‌ها) مجلس و سنا را از دست بدهیم، دو سال واقعاً دشوار در انتظارمان خواهد بود. این اتفاق باعث می‌شود تا به‌جای سر و سامان دادن اوضاع، بیشتر برای «وتو» کردن، دست به قلم شده و وقت بگذارم.
بایدن که در مراسم استقبال از کمیته ملی دموکراتیک در بوستون صحبت می‌کرد، بر این موضوع تاکید کرد که «تحمل شکست در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره» برای دموکرات‌ها خیلی دشوار خواهد بود.
براساس گزارش اِ‌ی‌پی، در حالی حاضر سنای آمریکا ۵۰-۵۰ بوده و کاملاهریس، معاون بایدن نقش تساوی‌شکن را ایفا می‌کند. مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۱۹ نماینده دموکرات برابر ۲۱۱ نماینده جمهوری‌خواه، به سود دموکرات‌ها است اما به نظر می‌رسد جمهوری‌خواهان کنترل مجلس نمایندگان را به دست بگیرند؛ با این حال، تقریباً به طور قطع نمی‌توانند ۶۰ رأی سنا که برای تصویب اکثر لوایح موردنیاز است را به دست آورند.
انتخابات میان‌دوره‌ای سنا و مجلس نمایندگان آمریکا برای گزینش ۴۳۵ نماینده مجلس نمایندگان، ۳۵ سناتور، ۳۹ فرماندار و شماری زیادی از مقامات محلی و ایالتی در سراسر آمریکا، هشتم نوامبر (۱۷ آبان ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/
دموکرات‌ها در کنگره ببازند، دو سال آتی بسیار سخت خواهد شد خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار