رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

بودجه 10 هزار و 700 میلیارد تومانی دولت برای فرزندآوری

1401/06/21 - 16:10 - کد خبر: 74702 نسخه چاپی

نصر: رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اجرایی شدن "قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" اعتباری معادل ۱۰۷۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام و المسلمین مهدی رجایی نیا گفت: با توجه به اهمیت مباحث مرتبط با جمعیت و اجرایی شدن "قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" اولین جلسه ستاد ملی جمعیت به ریاست رئیس جمهور محترم در سال جاری برگزار شد. پس از برگزاری اولین جلسه ستاد ملی، سازمان برنامه و بودجه کشور، با برگزاری نشست های کارشناسی تصمیمات مهم برای اجرایی شدن قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اتخاذ کرد.
رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه افزود: دستورالعمل اجرایی بند (ب) تبصره (17) قانون بودجه سال 1401 تدوین و برای تصویب به دبیرخانه ستاد ملی جمعیت ارسال گردید که در جلسه دوم ستاد ملی تصویب شد.
وی تاکید کرد: در راستای اجرایی سازی بند (ب) تبصره (17) قانون بودجه سال 1401 کارگروهی متشکل از 3 نفر نماینده از سازمان برنامه و بودجه کشور،2 نفر نماینده از دبیرخانه ستاد ملی جمعیت و 1 نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر تشکیل شده است.
رجایی نیا ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به احصای وظایف و تکالیف دستگاه¬های اجرایی (وزارتخانه¬ها و سازمان¬ها) براساس قانون حمایت ازخانواده وجوانی جمعیت اقدام کرده و تصمیمات اتخاذ شده، برای اجرایی شدن به دستگاههای ذیربط ارسال شده است. 
وی اضافه کرد: اعتباری معادل 10700 میلیارد تومان مصوب شده است که پس از طرح و بررسی برنامه های پیشنهادی دستگاه های اجرایی ذیربط  به آنان ابلاغ می شود.
رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: دستگاههای اجرایی مکلفند برای حمایت از خانواده و فرزندآوری، نسبت به تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت اقدام وگزارش اقدامات انجام شده را به سازمان برنامه وبودجه کشور و دبیرخانه ستاد ملی جمعیت ارسال کنند. 
انتهای پیام/
بودجه 10 هزار و 700 میلیارد تومانی دولت برای فرزندآوری خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار