نماینده بستان آباد:

دانشگاه جامع علمی کاربردی خلاء مهارتی جامعه را برطرف کند

1401/06/19 - 13:58 - کد خبر: 74446 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاربرد علم حل مشکلات جامعه می باشد، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی با ظرفیت های بالایی که دارد می تواند خلاء مهارتی جامعه را حل کند.

به گزارش نصر، غلامرضا نوری در نشستی با سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه دیگر زمان مدرک گرایی تمام شده است، گفت: متاسفانه در دهه های اخیر گسترش مدرک گرایی سبب افت سطح علم و سواد در جامعه شد و نه تنها مدرک مشکلات جامعه را حل نکرد بلکه باعث ایجاد مشکلات عدیده ای شد.
وی ادامه داد: انسان ها بر اساس نیاز به دنبال هدفی می روند حتی یادگیری علم و دانش نیز بر اساس نیاز می باشد.
نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید ببینیم دانشگاه ها می توانند به کدام نیاز جامعه پاسخ بدهند، افزود: دانشگاه ها باید سوال محور باشند و به دنبال حل مشکلات جامعه باشند.
وی گفت: برای ارتقای بهره وری شغلی نیاز به تربیت نیروهای تکنیسین ( کاردان ) داریم که این موضوع را می تواند دانشگاه جامع علمی کاربردی حل کند.
ماموریت اصلی دانشگاه علمی و کاربردی رعایت اصول کیفی آموزش است 
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی گفت: هدف این دانشگاه تربیت نیروهای متخصص، کارآفرین و مهارتی بوده و ماموریت اصلی دانشگاه رعایت اصول کمی و کیفی در اجرای دوره های آموزشی می باشد.
علی اصغر عابدزاده اظهار کرد: اجرای دوره های کوتاه مدت دانشگاه ضرورت دارد بر این اساس این دانشگاه آمادگی خود را جهت برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارتی و تخصصی بر اساس نیاز کارخانجات و ادارات شهرستان اعلام می دارد.
وی با اشاره به سیاست های دانشگاه جامع علمی کاربردی در تقویت مراکز آموزشی ادامه داد: در حال حاضر سیاست دانشگاه تقویت و احیای مراکز آموزشی است که در همین راستا بنا داریم با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت های مسئولان شهرستانی مرکز آموزشی استاد شهریار را تقویت کنیم.
سرپرست واحد استانی دانشگاه جامع علمی و کاربردی آذربایجان شرقی همچنین به افزایش رشته های مرکز آموزشی شبستر اشاره کرد و گفت: نسبت به ترم قبلی ۱۵ رشته جدید در مقاطع کاردانی و کارشناسی به این مرکز آموزشی اختصاص داده ایم تا با برنامه ریزی های دقیق علاوه بر تقویت مرکز آموزشی در ترویج مهارت آموزی در شهرستان گام برداریم.
به گزارش ایرنا، در راستای تبیین و تشریح اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی به مقامات استانی و به منظور گسترش و ترویج فرهنگ مهارت آموزی؛ نشست مشورتی سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان آذربایجان شرقی با نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
این نشست صمیمی و مشورتی با هدف تقویت مرکز آموزشی استاد شهریار تیکمه داش و در راستای انجام حمایت های مسئولان شهرستانی از این مرکز آموزشی، در محل مرکز آموزشی استاد شهریار برگزار شد.
انتهای پیام/
دانشگاه جامع علمی کاربردی خلاء مهارتی جامعه را برطرف کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار