رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد:

مراجعه بیش از ۸۰۰۰ نفر به پایگاه‌های هلال‌احمر در عراق

1401/06/18 - 20:28 - کد خبر: 74382 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ۸۴۰۷ نفر از زائران ایرانی در عراق به نیروهای هلال احمر جهت دریافت خدمات پزشکی مراجعه کردند.

به گزارش نصر،  پیرحسین کولیوند با اشاره آمار مراجعات زائران ایرانی به نیروهای هلال احمر در عراق گفت: تا به امروز تعداد ۳۷۶۴ نفر از زائران در کربلای معلی به مراکز درمانی که تحت پوشش هلال احمر جمهوری اسلامی هستند مراجعه کردند. بیشترین مراجعه زائران در کربلا به دلیل تزریقات، سرم تراپی و تست قند خون بوده است.
وی ادامه داد که تعداد سه هزار و 545 نفر هم در نجف اشرف به مراکزی که نیروهای هلال احمر در آنجا حضور داشتند به جهت انجام خدمات درمانی مراجعه کردند که در نجف نیز مهمترین علت مراجعه زائران، تزریقات و بعد از آن دریافت سرم بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در مسیر نجف تا کربلا هم ۵۹۲ نفر به نیروهای هلال احمر مراجعه کردند که بیشترین دلیل مراجعه تزریقات، سرم تراپی و مشکلات زنان بوده است.
براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر،  وی با اشاره به اینکه ۵۰۶ نفر از زائران در کاظمین به نیروهای هلال احمر مراجعه کردند، افزود: در سامرا و سیدمحمد هیچ زائری به نیروهای هلال احمر مراجعه نکرده‌اند.
کولیوند این را هم گفت: همچنین در کربلا ۱۸ نفر از بیماران برای دریافت مراقبت‌های پزشکی بیشتر و در نجف ۱۴ نفر به بیمارستان عراق اعزام شدند.
انتهای پیام
مراجعه بیش از ۸۰۰۰ نفر به پایگاه‌های هلال‌احمر در عراق خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار