استاندار زنجان خبر داد:

تنظیم نقشه‌ راه آتی استان زنجان بر اساس آمایش

1398/09/03 - 14:21 - کد خبر: 7436 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان گفت: نقشه راه سال‌های آتی بر اساس طرح آمایش تنظیم می‌شود.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، فتح‌الله حقیقی ظهر امروز در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری با اشاره به ادغام برخی جلسات استان، اظهار کرد: کاهش شمار جلسات و ادغام کارگروه‌ها به این دلیل است که مدیران بر روی موضوعات مختلف، وقت گذاشته و بر روی آن‌ها فکر کنند تا تصمیمات عملیاتی خوبی برای این جلسات گرفته شود.

این مسئول با اشاره به اینکه برخی دستگاه‌ها برنامه محوری خود را اعلام نکرده‌اند، ادامه داد: متاسفانه برخی دستگاه‌ها در اعلام پنج برنامه محوری به عنوان نقشه راه امسال که تکلیفی برای ابتدای سال همه دستگاه‌ها بود، نیز اقدام نکردند که باید توجه ویژه به این موضوع داشته باشند.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی استان نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود نسبت به جلسات محوری و دستور جلسات مد نظر خود را ظرف یک هفته به دبیرخانه مربوطه ارائه داده و دبیرخانه نیز مهم‌ترین موارد مربوط به هر دستگاه را در جلسه بعدی کارگروه ارائه دهد.

حقیقی با اشاره به طرح آمایش، تصریح کرد: در اصل طرح آمایش سرزمین، کار خیلی خوب و مفیدی برای توسعه است، زیرا نقشه راه سال‌های آتی بر اساس آن تنظیم خواهد شد. ۱۲ سال است که این طرح، نوشته شده اما نیاز به ویرایش و ارائه دیدگاه دارد.

استاندار زنجان، یادآور شد: طرح آمایش سرزمین استان در همایشی یک‌روزه با حضور نخبگان و افرادی که تجربه خوبی در این زمینه دارند و با دعوت از افراد مرتبط با آمایش در وزارتخانه‌ها و با تشکیل کمیته‌های جداگانه تبیین شود.

نظرات و دیدگاه‌های همه این افراد در آن همایش به بحث گذاشته و نظرات آن‌ها نیز در این طرح مهم لحاظ شود.

وی عنوان کرد: قبل از برگزاری این همایش نیز فرصت یک هفته‌ای به دستگاه‌ها داده شود تا نظرات نهایی خود را نسبت به طرح تهیه شده، ارسال کرده و نظرات و دیدگاه‌های دستگاه‌ها نیز در جلسه آتی این کارگروه ارائه شود.

نماینده عالی دولت در استان زنجان خاطرنشان کرد: برای ارائه نظرات اصلاحی و کارشناسی از تجربه طرح قبلی نیز استفاده شود تا آمایش، یک طرح علمی و عملیاتی باشد که بتوان در آینده نیز بهره‌برداری مناسبی از آن داشت.

انتهای پیام/

تنظیم نقشه‌ راه آتی استان زنجان بر اساس آمایش نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار