خبر/

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

1398/09/03 - 14:20 - کد خبر: 7435 نسخه چاپی

نصر: یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، علی‌اصغر یوسف‌نژاد در جلسه نوبت صبح امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی را به شرح ذیل قرائت کرد:

سید محمد جواد ابطحی به وزیر نیرو: تسریع در احداث شبکه فاضلاب شهرستان خمینی‌شهر، به وزیر ورزش: تسریع در احداث سقف سرپوشیده محله دینان خمینی‌شهر با توجه به نبود فضای ورزشی، به رییس جمهور: ضرورت حل مشکلات درمانی و معیشتی ایثارگران.

سید قاسم جاسمی به وزیر نیرو: تسریع در آبرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه، به وزیر کشور: تعیین تکلیف مستاجرین مناطق زلزله‌زده کرمانشاه.

سید راضی نوری به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: صدای کارگران هفت‌تپه در وصول مطالبات صنفی را بشنوید و نسبت به وصول آن اقدام کنید.

مصطفی کواکبیان و ۱۰ نفر از نمایندگان تهران به وزیر کشور: اقدام فوری برای رفع مشکل خطوط اینترنتی مشترکین.

بی‌مقدار به رییس جمهور: تسریع در رفع قطعی اینترنت.

حمید بنایی به وزیر راه و شهرسازی: علت عدم تکمیل هشت کیلومتر باقی‌مانده از جاده بجستان فردوس.

شهاب نادری به رییس جمهور: لزوم اقدام عاجل در خصوص امهال وام‌های مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه، به وزیر راه و شهرسازی: وضعیت جاده‌های اورامانات.

حاجی دلیگانی به رییس جمهور: جلوی افزایش قیمت برخی کالاها و خدمات را که بدون حساب بالا می‌رود بگیرید و با مردم شفاف و صادقانه برخورد کنید.

علی بختیار به رییس جمهور: علت سلب استفاده کامل از سامانه اطلاعاتی و بستن کامل دسترسی به اینترنت کشور.

محمدرضا امیرحسن‌خانی به وزیر آموزش و پرورش: پرداخت معوقات معلمین خرید خدمت.

اصغر سلیمی به رییس جمهور و وزیر دفاع: چرا برخی از وزارتخانه‌ها و نیروهای مسلح مدارک دانشگاه پیام نور را جهت استخدام قبول نمی‌کنند.

احمد مرادی به رئیس جمهور: در سهمیه بندی بنزین توجهی به صیادان دارای قایق موتوری نشده است و این قشر زحمتکش بلاتکلیف هستند.

میرزاده به وزیر ارشاد: علت بی توجهی به ساختمان فرهنگی- هنری شهرک ولیعصر گرمی.

محسن کوهکن و هفت نفر  از نمایندگان به وزیر علوم: دقت در انتخاب مسوولان مراکز دانشگاهی در استان اصفهان و نظارت بر عملکرد آن به ویژه مسئول واحدهای جامع علمی کاربردی استان اصفهان.

پاپی زاده به رئیس جمهور: چرا بدون توجه به مشکلات معیشتی مردم اقدام به  افزایش قیمت بنزین کردید، هزینه تحمیل شده بر کشور و رهبری معظم انقلاب را چگونه جبران می‌کنید.

روح الله بابایی صالح به وزیر کشاورزی: تسریع در توزیع کود شیمیایی در میان کشاورزان حوزه انتخابیه

احمد مازنی به وزیران ارتباطات و کشور: ایجاد اختلال در ارائه خدمات اینترنت موجب بروز مشکلات جدی برای هموطنان شده است.

یوسف نژاد به وزیر  اقتصاد: لزوم ایجاد بازار کنترلی و رفع نگرانی سهامداران خرد و جلوگیری از تصمیمات شتاب زده و بستن دست سودجویان در بازار سرمایه بورس و فرابورس. به رئیس جمهور: لزوم اجرای تصویب نامه هیات وزیران در مورد کارکنان جهاد کشاورزی.

پژمان فر به وزیر ارتباطات: آیا علت خاصی در عدم اطلاعات وزارت ارتباطات با سازمان تعزیرات حکومتی در زمینه ارسال گزارش تخلفات گران فروشی و کم فروشی اپراتورها در ایام اربعین وجود دارد؟

قاضی پور به وزیر صنعت: تسریع در تولید سیگار در داخل و جلوگیری از قاچاق آن.

حسین زاده بحرینی به وزیر آموزش و پرورش: لزوم دقت بیشتر در صلاحیت عمومی و حرفه‌ای معلمان مدارس غیر انتفاعی و حمایتی. به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت مطالبات سال گذشته آموزشیاران نهضت سواد آموزی.

علی کرد به رئیس جمهور: چرا مسوولان قبل از اجرای سهیمه بندی و افزایش قیمت بنزین تهمیدات و تدابیر لازم برای تنظیم بازار، امنیت کشور و آرامش جامعه را لحاظ ننمودند.

حسن نوروزی به رئیس جمهور: تسریع در اعلام شهرستان شدن بخش گلبهار و بخش شدن گل مکان و سیدآباد.

حاجی به وزیر آموزش و پرورش: لزوم رسیدگی به ارزیابی و معیار ارتقای تبدیل وضعیت آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی.

سیده حمیده زرآبادی به وزیران بهداشت و کار: تسریع در پرداخت مطالبات بیمارستان ولیعصر و آبیک توسط دانشگاه علوم پزشکی و سازمان‌های بیمه گر، به وزیر راه : تامین اعتبار جهت مرمت راه مواصلاتی روستاهای حوزه انتخابیه.

حاجی دلیگانی به وزیر صنعت: علت بسته شدن سامانه صدور مجوز کسب به ویژه در صنف نانوایی‌ها. به وزیر ارتباطات: لزوم رسیدگی به اجحاف صورت گرفته توسط اپراتورهای تلفن همراه و شبکه هوشمند.

ملکی به وزیر کشاورزی: چرا در راس ادارات از جمله اداره امور اراضی اردبیل افراد پاکدست و کار راه انداز به کار گمارده نمی‌شوند.

سعیدی مبارکه به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در جوابیه تذکرات قبلی در خصوص علت عدم عدالت در صدور مجوز وزارت خانه‌های متبوع.

بیت الله عبدالهی به رئیس جمهور: چرا بانک‌ها از پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی خودداری و بهانه تراشی می‌کنند؟

نظر افضلی به وزیر آموزش و پرورش: نارضایتی شدید مردم نسبت به انتقال ۱۳۰ نفر از فرهیختگان فرهنگی شهرستان نهبندان به سایر شهرستان‌های استان خراسان جنوبی در سال جدید تحصیلی.

بختیار به رئیس جمهور: جلوگیری از افزایش نرخ تورم براساس افزایش نقدینگی یارانه سوخت و افزایش نرخ بنزین.

احمد صفری به وزیر راه: علت قرار نگرفتن شهرستان کرمانشاه در اولویت قرار گرفتن ثبت نام در طرح ملی مسکن.

سیدناصر موسوی لارگانی به وزیر ارتباطات: ضرورت برخورد با اپراتور ایرانسل به دلیل محاسبه ترافیک استفاده از سایت‌های داخلی و پیام رسان ملی در زمان مسدود بودن اینترنت بین المللی با نرخ ترافیک بین الملل و ارائه گزارش به مردم. به وزیر امور خارجه: لزوم فعالیت بیشتر سفرای کشور در فضای مجازی و خروج آنها از انفعال رسانه‌ای جهت بیان مواضع جمهوری اسلامی در مسائل بین الملل و تنویر افکار عمومی. به رئیس جمهور: علت عدم تخصیص سهمیه به خودروهای قدیمی با عمر بیش از ۱۵ سال و دارای معاینه فنی در طرح سهمیه بندی سوخت.

ایران نژاد به وزیر آموزش و پرورش: رسیدگی فوری به وضعیت بحرانی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان.

کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر علوم: چرا به مسائل فرهنگی و آموزشی دانشگاه توجه نمی‌شود. به وزیر آموزش  و پرورش: چرا به مشکلات دانشگاه فرهنگیان توجه نمی‌شود. به رئیس جمهور:  چرا به ضعف مدیریتی بنیاد شهید و امور ایثارگران رسیدگی نمی‌شود.

وقفچی به وزیر آموزش و پرورش: علت تعلل و تاخیر در اجرای رتبه بندی معلمان، به وزیر کشور: علت عدم تعیین تکلیف بیمه رانندگان تاکسی زنجان بعد از ۴ سال، به رئیس جمهور: علت عدم توجه به معیشت بازنشستگان با وجود فرصت‌های قانونی تصویب شده.

انتهای پیام/

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار