مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری خبر داد:

آبرسانی به ۲۵۰ روستای آذربایجان شرقی

1401/06/15 - 09:35 - کد خبر: 74031 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌شرقی، از آبرسانی به ۲۵۰ روستای این استان خبر داد و افزود: این میزان آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب توسط قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی(ع)انجام شده است و برای ۵۰۰ روستای دیگر استان نیز در صورت تخصیص اعتبارات لازم آبرسانی انجام خواهد شد.

به گزارش نصر، محمد اسکندری، در مراسم آبرسانی به روستاهای شهرستان اهر گفت: برای پیشرفت، توسعه و رسیدن به یک درآمد و اقتصاد پایدار در مناطق روستایی نیازمند بهره مندی از کلیه ظرفیت‌های روستاها و خصوصاً مردم در این مناطق هستیم.
وی ، خواستگاه اصلی مشکلات در روستاها را ضعف در بخش فرهنگی برشمرد و افزود: در صورت ارتقای توانمندی و مشارکت اجتماعی و فرهنگی مردم با استفاده از آموزش، آگاهی و روی کار آوردن مردم برای حل مشکلات خود مسلما به موفقیت های زیادی خواهیم رسید.
وی، ضمن انتقاد از ساخت و سازهای غیر مجاز در روستاهای استان آذربایجان شرقی افزود: متاسفانه در سالهای گذشته ساخت و سازهای غیر مجاز در برخی از روستاهای این استان باعث ایجاد مشکلاتی شده است که لازم است دهیاران با ورود جدی به این موضوع جلوی هرگونه ساخت و سازهای غیر مجاز و توسعه های غیر اصولی در روستاها را بگیرند.
اسکندری، همچنین ضمن تاکید بر حمایت مسئولان از سرمایه گذاران در راستای توسعه و رونق اقتصاد روستاها گفت: ظرفیت های شهرستان اهر در حوزه کشاورزی و دامداری بسیار بالا بوده و نیاز است با حمایت دهیاران از سرمایه گذاران با ایجاد صنایع جانبی و تبدیلی فرآورده های دامی و کشاورزی در مناطق روستایی زمینه توسعه و رونق اقتصادی این مناطق را مهیا کنند.
وی همچنین از حمایت و اختصاص تسهیلات کم بهره برای نوسازی ناوگان ماشین آلات دهیاران نیز خبر داد و افزود: با توجه به عمر ۱۵ ساله ماشین آلات دهیاران و بخشداری ها و فرسوده شدن آنها آماده حمایت برای نوسازی این دستگاه ها هستیم.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی، از دغدغه های اصلی روستائیان را ضعف در مکانیزاسیون و ماشین آلات کشاورزی عنوان کرد و خواستار توجه ویژه مسئولان به این امر شد.
فرماندار اهر نیز در این مراسم با انتقاد از استفاده غیر مجاز روستاییان از حریم رودخانه‌ها برای کشت محصولات کشاورزی گفت: در شهرستان اهر بیش از ۱۶۰۰ هکتار از بستر رودخانه ها به صورت غیر مجاز زیر کشت محصولات کشاورزی رفته که لازم است برای جلوگیری از هرگونه حوادث غیر پیش بینی شده دهیاران جلوی اینگونه کشت های غیر مجاز را بگیرند.
ابوالفضل غنی زاده با اشاره به خشکسالی و تنش آبی در بخش کشاورزی شهرستان اهر افزود: متاسفانه ۱۶۱۰ هکتار باغ غیر مجاز در این شهرستان ایجاد شده است که از دهیاران انتظار داریم به این موضوع هرچه سریع تر وارد شوند.
انتهای پیام/
 آبرسانی به ۲۵۰ روستای آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار