خبر/

فرهان، قربانی کمبود امکانات جلفا

1401/06/14 - 16:44 - کد خبر: 73997 نسخه چاپی

نصر: کودک ۵ ساله جلفایی به دلیل نبود امکانات اولیه جان خود را از دست داد.

به گزارش نصر، چند روز پیش کودک ۵ ساله جلفایی به دلیل عقرب گزیدگی جان خود را از دست داد که در همین زمینه خواهر فرهان احمدی در تماس با خبرنگار نصر در خصوص این حادثه تلخ با گلایه از نبود امکانات در منطقه آزاد ارس گفت: متاسفانه به دلیل نبود امکانات اولیه چند روز پیش فرهان احمدی، کودک ۵ ساله اهل جلفا در پارک طبیعت این شهر به دلیل عقرب گزیدگی به یکی از درمانگاه های جلفا انتقال داده می شود که بدلیل نبود کمترین امکانات در این شهر کودک ۵ ساله به بیمارستان هادیشهر منتقل می شود.
وی در ادامه افزود: متاسفانه تاخیر زیادی در روند درمان برادرم صورت گرفت و هیچگونه کمکی به ما نشد بطوریکه حتی اورژانسی هم وجود نداشت تا ما را به بیمارستان برساند. پس از تاخیر زیاد بالاخره در بیمارستان اعلام شد که باید به تبریز منتقل شود که در نهایت برادرم به صورت زمینی به یکی از بیمارستان های تبریز منتقل شد.
خواهر فرهان احمدی اظهار داشت: باتوجه به اینکه اقدامات لازم در زمان های اولیه انجام نشده و حتی داروی ضد التهابی برای پیشگیری از اتفاق تلخ به فرهان تزریق نشده است، برادرم چند روزی به کما رفته و در نهایت جان خود را از دست داد.
خانواده این کودک با گلایه مندی از مسئولان اعلام کردند: همکاری و هماهنگی های لازم در جهت نجات جان کودک انجام نشده است و در شهرهای بزرگی همچون جلفا و هادیشهر پادزهری برای جلوگیری از مرگ کودک پیدا نشده است بنابراین برای رسیدگی بیشتر تقاضا داریم مسئولان برای رسیدگی به این موضوع توجه کافی داشته باشند.
با این وجود رئیس شبکه بهداشت و درمان هادیشهر در گفتگو با خبر شبکه سهند اعلام کرده بود که پادزهر در بیمارستان هادیشهر تزریق شده است که صحت این ماجرا به طور کامل مشخص نیست.
این گزارش می افزاید: باتوجه به اینکه شهرستان جلفا یکی از مناطق توریستی و اقتصادی مهم استان است، متاسفانه این منطقه بیمارستانی ندارد و در صورت بروز حادثه بیماران به هادیشهر منتقل می شوند که این موضوع می تواند باعث از دست رفتن جان مسافرانی شود که به این شهر سفر می کنند.
انتهای پیام/
فرهان، قربانی کمبود امکانات جلفا حمیدرضا سامبرانی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار