عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران عنوان کرد:

لباس مدرسه چند؟

1401/06/13 - 13:36 - کد خبر: 73828 نسخه چاپی

نصر: عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران حداقل قیمت لباس فرم دخترانه در مقطع دبستان را ۳۵۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: قیمت لباس‌های سه تیکه با سارافون و جنس‌های خاص مثل جین به ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد و لباس‌های پسرانه مقطع دبستان نیز از حدود ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و حداکثر قیمت آن حدود ۸۰۰ هزار تومان است.

به گزارش نصر، اکرم عیوض خانی در گفت‌وگویی از افزایش شدید تقاضای لباس فرم مدرسه خبر داد و گفت: با توجه به بازگشایی کامل مدارس در سال جاری، از اوایل تابستان ظرفیت تولید لباس مدرسه کامل شده و به علت تقاضای بالا،  مهلت تحویل قراردادهای جدید به اواخر مهر ماه موکول می‌شود.
وی با اشاره به مشکلات تامین مواد اولیه، اظهار کرد: در سال جاری با توجه به افزایش تقاضا و برخی مشکلات دیگر تأمین مواد اولیه دشوار شده است. برای مثال مشکلات تهیه نخ و رنگرزی باعث کمبود برخی از انواع پارچه شده است‌.
این عضو اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران حداقل قیمت لباس فرم دخترانه در مقطع دبستان را ۳۵۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: قیمت لباس‌های سه تیکه با سارافون و جنس‌های خاص مثل جین به ۹۰۰ هزار تومان هم می‌رسد. لباس‌های پسرانه مقطع دبستان نیز از حدود ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و حداکثر قیمت آن حدود ۸۰۰ هزار تومان است.
گفتنی است بر اساس گزارش ایسنا، در سال گذشته قیمت لباس فرم مدرسه در مقطع ابتدایی پسرانه و دخترانه حدود ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان عنوان شده بود.

نوسان قیمت مواد اولیه
وی همچنین با اشاره به نوسان مداوم قیمت مواد اولیه، تصریح کرد: در سال‌های گذشته با توجه به تورم سالانه و افزایش نرخ پارچه، قیمت سال لباس مشخص می‌شد؛ اما در سال جاری به دلیل نوسان مداوم قیمت مواد اولیه، قیمت لباس فرم مدرسه هم، به ویژه در قراردادهای جدید، بارها تغییر کرده است.
عیوض‌خانی همچنین با بیان اینکه به دلیل رونق فصلی بازار لباس مدرسه، عده‌ای بی‌تجربه وارد کار می‌شوند، تصریح کرد: در این شرایط طیف وسیعی از مشتری‌ها در شهریور با خرابی محصول مورد نیازشان مواجه شده و دوباره سفارش می ‌دهند. این افراد بی تجربه معمولاً توان تأمین برخی کالاها از جمله سایزهای خیلی بزرگ یا خیلی کوچک را ندارند.
این در حالی است که بعد از شیوع ویروس کرونا لباس‌های سایز بزرگ بیشتر هم شده است. همچنین این واحدها از مواد اولیه مناسب استفاده نمی‌کنند.
وی افزود: مشکل دیگر هم این است که برخی از مدارس دولتی می‌گویند آموزش و پرورش پیمانکارهای مشخصی را معرفی کرده که تخصص لازم را برای تولید لباس مدرسه ندارند و در این زمینه با مشکل مواجه هستند.
انتهای پیام/
لباس مدرسه چند؟ خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار