استاندار آذربایجان شرقی؛

سیاست دولت سیزدهم تقویت ارتباط با کشورهای همسایه است

1401/06/13 - 09:19 - کد خبر: 73757 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سیاست دولت سیزدهم تقویت ارتباط با کشورهای همسایه است، گفت: کشور ارمنستان به عنوان دروازه ورود به اتحادیه اقتصادی اوراسیا مورد توجه است و سفر به این کشور در راستای تسهیل صادرات بخش خصوصی و تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی و ترانزیتی صورت گرفت.

به گزارش نصر، عابدین خرّم شنبه شب در بدو ورود به تبریز در بازگشت از سفر به ارمنستان، اظهار داشت: با توجه به اولویت دولت سیزدهم مبنی بر ارتباط با همسایگان، بعد از سفر به جمهوری آذربایجان، سفر دوم به کشور ارمنستان با حضور مسئولان دولتی و مجموعه های اقتصادی، صنایع و اتاق بازرگانی تبریز انجام شد. 
وی ادامه داد: یکی از اهداف سفر، دیدار و گفت‌وگوی بخش خصوصی و اتاق بارزگانی آذربایجان شرقی با بازرگانان و کارآفرینان ارمنستان برای معرفی بیشتر ظرفیت‌های استان جهت افزایش حجم سرمایه گذاری و تجارت بود.
خرّم گفت: همچنین در این سفر با وزیر اقتصاد و وزیر زیرساخت کشور ارمنستان جلسات کاری بسیاری خوبی برگزار شد و مقرر شد موانع موجود از لحاظ تبادل امکانات و اقتصاد بررسی و احصا شود تا هر دو طرف به راحتی در ترانزیت و تجارت فعالیت کنند و همچنین بخشی از تعرفه‌های گمرکی را به حداقل ممکن برسانیم. 
وی اضافه کرد: مسئولان دانشگاهی نیز در این سفر حضور داشتند و شهرک‌های صنعتی ارمنستان برای سرمایه‌گذاری در بخش فناوری و شرکت های دانش‌بنیان اعلام آمادگی کردند. 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه سرکنسول‌گری ایران در استان سیونیک در حال افتتاح شدن است، گفت: تمامی این اقدامات و رفت و آمدها در راستای بهبود وضعیت و ارتقای روابط با کشور ارمنستان انجام می شود.
وی اعلام کرد: هیاتی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی ارمنستان نیز در آینده نزدیک برای ارتقای روابط اقتصادی و تجاری و آشنایی بیشتر با ظرفیت های استان به آذربایجان شرقی سفر خواهد کرد.
خرم اظهار کرد: در این سفر همچنین موضوعات مختلف گردشگری و محیط زیست با مسئولان کشور ارمنستان مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
انتهای پیام/
سیاست دولت سیزدهم تقویت ارتباط با کشورهای همسایه است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار