خبر/

سفر به عراق عادی شد

1401/06/09 - 17:53 - کد خبر: 73499 نسخه چاپی

نصر: اعزام زمینی کاروان‌های زیارتی عراق که در پی ناآرامی‌های عراق از شامگاه دوشنبه متوقف شده بود، همزمان با بازگشایی مرزها از سرگرفته شد.

به گزارش نصر، حمیدرضا محمدی ـ‌ مدیرکل نظارت عتبات سازمان حج و زیارت ـ‌ به ایسنا خبر داد: اعزام کاروان‌های زیارتی از مرزهای زمینی و هوایی عراق به حالت قبل برگشته و کاروان‌های زمینی از صبح امروز (چهارشنبه نهم شهریورماه) ‌پس از بازگشایی مرزهای خاکی، اعزام‌ها را از سرگرفته‌اند.
اعزام کاروان‌های زیارتی از ایران به عراق از عصر روز دوشنبه هفتم شهریورماه، همزمان با ناآرامی‌ها و تحولات داخلی این کشور و با بسته شدن مرزهای هوایی و زمینی، متوقف شده بود که پس از گذشت ۲۴ ساعت، نخست مرزهای هوایی باز شد و در ادامه، از صبح روز چهارشنبه نهم شهریورماه ۱۴۰۱ مرزهای زمینی ایران و عراق باز شد.
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی صبح چهارشنبه نهم شهریورماه نیز اعلام کرد که امکان رسمی تردد زائران اربعین از مرزهای زمینی فراهم شده و زائران می‌توانند از طریق مرزهای زمینی به عراق تردد کنند.
این در حالی است که حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالفتاح نواب ـ نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت ـ در مراسمی در خراسان رضوی، با اشاره به اتفاقات اخیر عراق و بسته شدن مرزها، گفت که با توجه به اتفاقات اخیری که در عراق رخ داد و موجب بسته شدن مرزها شد، ۱۱ هزار و ۴۰۰ زائر ایرانی  در عراق حضور داشتند که حدود ۵۰۰ نفر از این زائران در سیدمحمد محبوس بوده و تعداد دیگری هم در سامرا بودند که با پروازهای فوق‌العاده‌ عراق و بازگشایی مرزها، زائران در حال خروج از عراق هستند.
او در عین حال به زائران توصیه کرد: برای سفر به سمت عراق کماکان باید صبوری کنند.
انتهای پیام/
سفر به عراق عادی شد خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار