همزمان با مراسم کشوری افتتاح پروژه های ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفت/

افتتاح چهارمین سایت ۵جی ایرانسل در تبریز

1401/06/09 - 13:42 - کد خبر: 73453 نسخه چاپی

نصر:  طی مراسمی در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پروژه ۵ جی شرکت ایرانسل منطقه آذربایجان شرقی رونمایی شد. 

به گزارش نصر، پس از راه‌اندازی سه سایت نسل پنج ارتباطی در شهر تبریز توسط اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، ایرانسل  چهارمین سایت 5G تبریز را هم افتتاح شد و با این افتتاح، تعداد سایت‌های تجاری نسل پنج تلفن‌همراه ایرانسل در کشور به ۱۰۶ رسید.
ایرانسل، که در روز اول مرداد ۱۳۹۹، موفق شده بود نخستین سایت تجاری 5G را در ایران راه‌اندازی کند و هم‌اکنون، رکورددار تعداد سایت نسل پنج و سرعت اینترنت همراه در ایران است، در ادامۀ این پیشتازی، با رساندن آمار سایت‌ها به «۹» سایت در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، پروژۀ توسعۀ فراگیر نسل پنج در ایران را با هدف‌گذاری برای نصب ۴۶۰ سایت 5G، از ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱، با راه‌اندازی «۱۰» سایت جدید ادامه داد.
 از ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ تا کنون، «۸۷» سایت دیگر از این ۴۶۰ سایت، در استان‌های مختلف نصب شد که سه سایت آن در تبریز قرار دارد و در مراسم روز گذشته نیز چهارمین سایت 5G ایرانسل در تبریز که «یکصد و ششمین» سایت 5G ایرانسل است، توسط وزیر ارتباطات در سالن شهید قندی افتتاح شد.
انتهای پیام/
افتتاح چهارمین سایت ۵جی ایرانسل در تبریز گلناز پورنامی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار