رئیس سازمان اداری و استخدامی؛

ساماندهی نیروهای شرکتی به معنای استخدام در دولت نیست/ طرح جدید مجلس جنبه تاکیدی دارد

1401/06/09 - 12:49 - کد خبر: 73435 نسخه چاپی

نصر: رئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به طرح ساماندهی نیروهای شرکتی که در مجلس مطرح است گفت: این طرح صرفا به معنای جذب و استخدام نیست و شاید خیلی کمک نکند و جنبه تاکیدی داشته باشد.

به گزارش نصر، میثم لطیفی در گفت و گویی، درخصوص طرح ساماندهی نیروهای شرکتی که اخیرا در مجلس در قالب یک طرح پیگیری شده بود،  تصریح کرد: در خصوص طرح ساماندهی نیروهای شرکتی  ما همکاری خیلی خوبی با مجلس شورای اسلامی داریم و این موضوع در کمیسیون اجتماعی پیگیری می‌شود.
وی افزود: این طرح در چند نسخه اصلاح شد. حتی در یک جلسه معاونین بنده با برخی از نمایندگان مجلس طی دو الی سه روز نشستهایی برگزار کردند که یک پیش‌نویس  آماده بکنند. این طرح ابهاماتی دارد و طرح ساماندهی صرفا به معنای جذب و استخدام نیست. ساماندهی نیروی انسانی در مرحله اول در نگاه دولت این است که ما بتوانیم عادلانه نیروها را متناسب با نیاز واقعی دستگاه‌ها جذب بکنیم این اولویت یک ماست. هزینه‌های دولت را بسنجیم.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: احتمال دارد در خصوص شرکت‌هایی که طرف قرارداد با دولت هستند  در جاهایی اشکالاتی وجود داشته باشد اما توجه داشته باشیم، ظرفیت قانونی برای مقابله با تخلفات وجود دارد، در قانون خدمات کشوری وزارت کار موظف است بر شرکت‌هایی که در تامین نیروی انسانی نفعالیت دارند، ظارت بکند.
وی افزود: در حال حاضر ظرفیت‌های قانونی برای ساماندهی نیروهای شرکتی وجود دارد شاید قانون جدید خیلی کمک نکند و جنبه تاکیدی داشته باشد.
معاون رئیس جمهور با  اشاره به اینکه، در خصوص دایره شمول این افراد، نظرات مختلفی وجود دارد ، گفت:  اینکه ساماندهی فقط معنای جذب است  در نظام جبران خدمات  اختلاف وجود دارد، در مورد اینکه چطور این افراد را متناسب با شغل مورد نیاز در دستگاه جذب کنیم، اختلاف نظرهایی وجود دارد. لذا این موضوع هم اکنون محل بحث است. در هفته گذشته نمایندگانی از طرف سازمان اداری و استخدامی در کمیسیون اجتماعی حضور داشتند و موضوع در دست پیگیری است. نهایتا اینکه  به نظر میرسد بایستی حداکثر استفاده را از ظرفیت قانونی که در شرایط فعلی موجود است داشته باشیم.
انتهای پیام/
ساماندهی نیروهای شرکتی به معنای استخدام در دولت نیست/ طرح جدید مجلس جنبه تاکیدی دارد خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 2 نظر

پاسخ   حسین   ماه پیش  

چرا آقای لطیفی مخالفت می کنید از جیب شما که نمیره اینقدر کار شکنی نکن

پاسخ   موسوی   ماه پیش  

باسلام و احترام
جناب آقای لطیفی
من بعنوان یکی از نیروهای شرکتی دستگاه های اجرایی با آزمون وارد شده ام و تمامی مراحل گزینش رو طی کرده ام که خیلی ها مثل ما هستند .شمایی که اطلاع دارید اکثر شرکت های پیمانکاری چقدر حق نیروهای شرکتی هارو نمیدن و به جیب خود میزنند چرا شما و ۱۹ نفر از نمایندگان مجلس مخالفت میکنید؟پس اون ۱۹۰ نفر موافق نماینده مردم در مجلس چی؟ به جز اینکه شما و اون ۱۹ نفر منفعت دارید ای کاش شما هم ۵ ۶ تومن حقوق میگرفتین ببینین خودتون میتونید با این حقوق و این گرونی ها زندگی بکنید؟
چطور نیروهای شرکتی فرزندان ایثارگران محترم با یه نامه تبدیل وضعیت به رسمي می‌شوند ولی ماها نمی‌توانیم حداقل از زیر نظر شرکت‌های کثیف پیمانکاری خارج بشیم! یعنی مملکت فقط مختص این بزرگواران هست چرا تفرقه میندازین بین مردم ؟ چرا مابقی مردم رو دارید ناامید میکنید از این مملکت؟
دست از این کارهاتون بردارید بخدا جناب آقای رئیسی همیشه رئیس جمهور نیستن که شما دارید اینکارهارو میکنید.همیشه کاری بکنید که یه خدابیامرزی واسه خودتون و خونوادتون درست کنید.
این حرف ها حرف خیلی امثال من هست و شاید خیلی ها این حرف هارو بهتون زده باشه.
پژوهشیار