خبر/

دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌شرقی معرفی شد

1401/06/08 - 14:05 - کد خبر: 73316 نسخه چاپی

نصر: حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌شرقی معرفی شد.

به گزارش نصر، در نشست اعضای شورای سیاستگذاری، "شهرام خدایی" به عنوان دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌ شرقی معرفی شد.
"سیدقاسم ناظمی" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این نشست اظهار داشت: جشنواره استانی تئاتر یک رویداد هنری است که زمینه را برای رقابت سالم گروههای تئاتر فراهم می‌کند.
وی افزود: این جشنواره بهترین ویترین برای ارائه آثار نمایشی تولید شده توسط هنرمندان استان در طول سال است که زمینه را برای راهیابی گروههای برتر به جشنواره تئاتر فجر فراهم می‌کند و در عین حال فرصتی برای شناسایی استعدادها و ظرفیت‌های نمایش استان، انعکاس و بازتاب چهره نمایش استان در سطح ملی و همچنین پرداختن به دغدغه‌های هنری، اجتماعی و فرهنگی در زیست بوم هریک از گروه‌های نمایشی استان است.
ناظمی تصریح کرد: جشنواره تئاتر استانی  در راستای سیاست‌های کلان فرهنگی و هنری به منظور کشف استعدادهای خلاق در سال تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین و  ایجاد بستری مناسب جهت رشد، هدایت و حمایت از گروه‌های تئاتری با زمینه‌سازی برای جذب بیشتر مخاطب و همچنین اشاعه هنر نمایش و آگاهی افراد جامعه با زبان شیوا و بلیغ نمایش به عنوان شاخص‌ترین زبان عواطف و احساسات و اندیشه‌ها در جهت رشد و شکوفایی این هنر ماندگار برگزار می‌شود.
وی افزود: این جشنواره در بخش تئاتر صحنه‌ای برای انتخاب آثار برتر جهت معرفی به دبیرخانه جشنواره فجر  برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، موضوعات این جشنواره را شامل متون اورجینال و متون محلی یا برگرفته شده از ادبیات ملی و فرهنگ وسنن و آداب ورسوم بومی آذربایجانی، توسعه فرهنگ اقامه نماز،  نمایشهای مذهبی، حمایت از تولید ملی، حجاب وعفاف، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی وایثار و شهادت و نیز توجه به مضامین اجتماعی فرهنگی و انسانی و آسیب های اجتماعی وآسیب های کرونا عنوان کرد.
گفتنی است شهرام خدایی کارشناس ارشد کارگردانی نمایش است که مدیر کل کتابخانه های عمومی استان آذربایجان شرقی ، مدرس دانشگاه و موسسات آموزشی ، کارگردان بیش از چهل نمایش تلویزیونی‌، رادیویی و صحنه ای ، مدیر حوزه هنری آذربایجان شرقی ، دبیری و داوری چندین جشنواره استانی و ملی، و بیش از ۲۰ سال مدیریت حوزه های فرهنگ را در کارنامه فعالیت های خود دارد.
وی همچنین مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان است.
انتهای پیام/
دبیر سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی آذربایجان‌شرقی معرفی شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار