کارشناس فوتبال:

دو نیمه‌ متفاوت در بازی‌های تراکتور مدل بردیف / دفاع سه نفره نتیجه بخش نخواهد بود

1401/06/06 - 16:49 - کد خبر: 73083 نسخه چاپی

نصر: کارشناس فوتبال گفت: تیم تراکتور در این سه بازی نشان داد که در نیمه دوم شرایط به مراتب بهتری نسبت به نیمه نخست دارد و بازی قابل قبولی از خود نمایش می‌گذارد.

به گزارش نصر، سجاد حسین زاده در گفت‌وگویی در خصوص بازی تراکتور-فولاد که با نتیجه ۳ بر۲ به سود فولاد به اتمام رسید، اظهار کرد: این دیدار یکی از بازی‌های خوب و هیجانی هفته سوم لیگ برتر بود که حضور هواداران، هیجان آن را بیشتر کرد.
وی با بیان این‌که‌ در این بازی شاهد دو نیمه متفاوت برای هر دو تیم بودیم، افزود: فولاد در نیمه نخست بهتر و فنی تر از تراکتور بازی کرد و تراکتور نیز در نیمه دوم با تغییر ریتم بازی در میدان، فوتبال بهتری از خود به نمایش گذاشت.

۲ برد و ۱ تساوی در نیمه‌های دوم بازی تراکتور
وی ادامه داد: تراکتور در هر سه بازی قبلی خود نشان داد که نیمه‌های دوم با شناخت بهتری از حریف می‌تواند نقشه‌های خوب حمله طراحی کند و علی رغم کسب نتایج ضعیف بتواند در نیمه‌های دوم هر سه بازی گذشته نبازد؛ به طوری که در نیمه دوم بازی با گلگهر به تساوی و در مقابل ذوب آهن و فولاد به برد برسد.
حسین زاده در خصوص دلیل کسب نتایج خوب در نیمه‌های دوم و نتایج ضعیف در مجموع نیمه‌های دیدارهای تراکتور، گفت: این تیم هنوز به هارمونی لازم و شناخت کافی نرسیده است و تفکرات پیاده شده در نیمه نخست با شناخت حریف در نیمه دوم تکمیل می‌شود؛ اما با این حال نمی‌توان جایگاه تراکتور را در جدول لیگ برتر نادیده گرفت چرا که جایگاه کنونی تراکتور (جایگاه پانزدهم) اصلا قابل قبول نیست.

تراکتور علی رغم کسب نتایج ضعیف، بازی نویدبخشی را نشان داده است
وی با بیان این‌که تراکتور علی رغم کسب نتایج ضعیف، بازی نویدبخشی را نشان داده است، خاطرنشان کرد: مشکل اساسی تراکتور که لازم است بردیف و مشاوران وی به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند، عدم موفقیت تیم در نیمه نخست است که باید برای این امر تدابیری اتخاذ شود؛ به‌عنوان مثال با تغییر شیوه و استحکام بخشی به سازمان دفاعی تیم از گل خوردن در نیمه نخست جلوگیری کنند و در نیمه دوم تفکرات همیشگی را پیاده سازند. البته در نیمه دوم مسائلی چون بدن سازی، آنالیز خوب حریف و قدرت بازی خوانی سرمربی هم مدنظر است و برای خود جای بحث دارد.
وی در خصوص دلیل گل خوردن تراکتور در نیمه نخست بازی‌ها، اظهار کرد: با تمامی احترامی که برای بردیف به عنوان یکی از سرمربیان باتجربه سال‌های طولانی فوتبال قائل هستم، معتقدم که با سه دفاع نمی‌توان به موفقیت مدنظر رسید زیرا خط  دفاعی تراکتور به خصوص دفاع میانی که تقریبا دو پنالتی دیدار فولاد از آن نقطه بود، آسیب پذیر است. 
این کارشناس فوتبال افزود: با تغییر آرایش و استفاده از ۴ دفاع و ۲ هافبک دفاعی می‌توان به نتایج بهتری رسید به‌طوریکه سه هافبک دفاعی قدر همچون صفا هادی، رضا اسدی و مهدی کیانی برای هر تیم نعمت بزرگی هستند که اگر دو نفر از آن‌ها در این خط به کار گرفته شوند، قطعا دیواره دفاعی تراکتور مستحکم خواهد بود و همان طوری که بردیف نیز حتما این موضوع را مدنظر قرار داده و با تغییر آهنگ و تاکتیک تیم در نیمه دوم آن را نشان داد.
وی تاکید کرد: آنالیز سه بازی گذشته تراکتور نشان از وضعیت رو به جلو و بهبود دارد و هرچقدر هارمونی بین بازیکنان بیشتر و شناخت آن‌ها از هم بیشتر شود، تیم بهتر از گذشته ظاهر خواهد شد.

نیاز تراکتور به فوروارد 6 دانگ/عباس زاده هنوز در شرایط آرمانی قرار ندارد
وی با اشاره به موقعیت‌های گلزنی که تراکتور در ادامه نیمه دوم از دست داد، اظهار کرد: طبیعی است که تمامی فرصت‌های گلزنی در فوتبال به نتیجه نمی‌رسند و این امر در رده‌های بالای فوتبالی دنیا هم وجود دارد اما تراکتور نباید به راحتی فرصت‌های به دست آمده و موقعیت‌های گلزنی صددرصد را از دست بدهد و برای این امر نیز به یک فوروارد شش دانگ نیاز دارد.
حسین‌زاده گفت: عباس زاده مهاجم خوب و فرصت طلبی است اما هنوز در شرایط آرمانی یک مهاجم هدف و تمام کننده قرار ندارد و از طرفی تنها است و خط حمله تراکتور به یک زوج مکمل نیاز دارد تا در زمان‌ها و تاکتیک‌های مختلف بتوانند با گلزنی به تیم کمک کنند. 
وی تاکید کرد: تیم قهرمان باید کمترین خطا و اشتباه را مرتکب شود و بیشترین استفاده را از فرصت‌ها ببرد و هیچ مهاجم شش دانگی از فرصتی که نسیبش شده به راحتی نمی‌گذرد.
وی در خصوص انتقادهایی که برای داوری دیدار فولاد و تراکتور وجود دارد، افزود: معتقد هستم که داور در گرفتن پنالتی‌های فولاد، سختگیرانه رفتار کرد. البته تا زمانی که دستیار ویدیویی داور (VAR) به کمک قضاوت نیاید، این مشکلات ادامه خواهد داشت و همواره دیده شده که مسائل مربوط به داوری بیشتر برای تراکتور اتفاق می‌افتد. 
این کارشناس فوتبال متذکر شد: اشتباهات داوری برای همه تیم‌های لیگ برتری وجود دارد اما سهم تراکتور از این موضوع بیشتر است؛ اما با این حال ما با این نیت به موضوع نگاه می‌کنیم که مشکلات داوری دیدارهای تراکتور عمدی نبوده و تنها خطای انسانی است.
وی ادامه داد: با توجه به صحبت‌های فدراسیون فوتبال مبنی بر ورود VAR به لیگ برتر و آموزش داوران برای تسلط بر این نوع قضاوت، امیدواریم حدالمقدور از اشتباهات داوری جلوگیری شود. 
این کارشناس فوتبال در ادامه در خصوص بازی تیم فولاد در لیگ برتر نیز گفت: فولاد، تیم قدر و خوبی بوده و متعلق به منطقه فوتبال خیز کشور است که بدنه و شاکله اصلی آن از بازیکنان آکادمی جذب می‌شوند اما با این حال تغییراتش زیاد است و امسال با صرف هزینه خوبی توانسته بازیکنان خوبی را جذب کند.
وی ادامه داد: جواد نکونام، مربی جوان و تلاشگر در کنار این تیم است و بازیکنان خوبی را جذب کرده به طوری که اشکان دژاگه، لژیونر با تجربه کشور که در سطح ملی و بین المللی بازی‌های خوبی انجام داده است، به عنوان یار ذخیره در دقایق پایانی وارد میدان می‌شود.
وی افزود: فولاد تیم قابل احترامی است اما قطعا سابقه و شخصیت تیم تراکتور بالاتر از آن بوده و تراکتور باید به زودی جایگاه خود را به رده‌های بالای جدول برساند.
حسین زاده در خاتمه با اشاره به برگزاری دیدار تراکتور و هوادار در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر در تبریز، اظهار کرد: اگر اجازه حضور هواداران در ورزشگاه داده شود، قطعا تراکتور می‌تواند با اختلاف گل بالایی به امتیاز برسد. اگرهم چنین نباشد، باز هم تراکتور یک سروگردن بالاتر از تیم هوادار است. از نظر شخصیت تیمی، قهرمانی، جایگاه لیگ برتری و فوتبالی و سابقه چندین دهه رقابت تراکتور در عرفه فوتبال، مقابل تیم هوادار چند ساله قابل قیاس نیست.
امیدواریم شاهد حضور بانوان در ورزشگاه یادگار امام تبریز باشیم/بانوان، حق تشویق تیم خود را دارند
وی با اشاره به موضوع حضور یا عدم حضور بانوان هوادار تراکتور در این بازی، اظهار کرد: متاسفانه بانوان خطه آذربایجان شرقی در ورزش و هواداری در قیاس با سایر مناطق کشور، محروم و مظلوم واقع شده‌اند که امیدواریم شاهد حضور آن‌ها در ورزشگاه یادگار امام تبریز باشیم چرا که این بانوان عزیز خطه آذربایجان هم حق دارند تا تیم فوتبال خود را در محیط اسلامی، خوب و سالم تبریز تشویق کنند.
انتهای پیام/
دو نیمه‌ متفاوت در بازی‌های تراکتور مدل بردیف / دفاع سه نفره نتیجه بخش نخواهد بود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار