رئیس کانون صرافان؛

وضعیت فروش ارز اربعین در صرافی‌ها/ دینار را در صرافی‌های عراق و مرزی بگیرید

1401/06/06 - 15:02 - کد خبر: 73055 نسخه چاپی

نصر: رئیس کانون صرافان با بیان اینکه زائرین می‌توانند ۱۰۰ دلار ارز اربعین را در صرافی‌های عراق و صرافی‌های داخل کشور در شهرهای مرزی به دینار یا سایر ارزها تبدیل کنند، گفت: مردم می‌توانند بدون دغدغه از صرافی‌ها ارز اربعین بگیرند.

به گزارش نصر، کامران سلطانی‌زاده در گفت‌وگو  درباره وضعیت فروش ارز اربعین در صرافی‌ها اظهار کرد: ارز اربعین در تمام صرافی‌های سراسر کشور بدون محدودیت به مردم داده می‌شود که این ۱۰۰ دلار از سهمیه شهروندان برای سایر ارزها چون ارز مسافرتی کم نمی‌شود و سهمیه جداگانه‌ای است که مردم می‌توانند به همه صرافی‌های سراسر کشور مراجعه و این ارز را بخرند.
وی با بیان اینکه با فعال‌سازی آیکون مربوط به ارز اربعین، صرافی‌ها می‌توانند این ارز را تخصیص دهند، افزود: دینار عراق بیشتر در صرافی‌های شهرهای مرزی و برخی صرافی‌های تهران معامله می‌شود. در صرافی‌های تهران عمدتا دلار معامله می‌شود که زائرین هم در صرافی‌های عراق و مرزی در داخل کشور می‌توانند ۱۰۰ دلار را به ارزهای دیگر تبدیل کنند.
رئیس کانون صرافان با تاکید بر اینکه مردم می‌توانند ارز اربعین را بدون دغدغه دریافت کنند، ادامه داد: در روزهای آینده خیلی از صرافی‌ها به چرخه عرضه و تقاضا دینار افزوده می‌شوند که با این امر، مطمئنا نیاز هموطنان به دینار نیز بدون مشکل حل خواهد شد.
طبق این گزارش، بر اساس اعلام بانک مرکزی از روز گذشته فرآیند فروش ارز اربعین در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی و بانک‌های ملی،‌ سپه، ملت، تجارت و صادرات به میزان ۱۰۰ دلار به نرخ توافقی شروع شد و بانک‌ها و صرافی‌ها باید نسبت به این اقدام می‌کردند.
همچنین، در صورت تمایل زائرین به دریافت دینار، بانک‌ها و صرافی‌ها باید به جای ۱۰۰ دلار نسبت به پرداخت ۱۵۰ هزار دینار عراق به نرخ توافقی به متقاضیان اقدام کنند. 
انتهای پیام/
وضعیت فروش ارز اربعین در صرافی‌ها/ دینار را در صرافی‌های عراق و مرزی بگیرید خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار