وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

افتتاح ۳۲۳ پروژه مسکنی و حمل و نقلی در هفته دولت

1401/06/05 - 14:01 - کد خبر: 72908 نسخه چاپی

نصر: وزیر راه و شهرسازی گفت: به مناسبت هفته دولت، ۳۲۳ پروژه راه و شهرسازی با اعتباری ریالی بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان و اعتبار ارزی ۴.۲۳ میلیون یورو به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش نصر، رستم قاسمی با تبریک فرارسیدن هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دولت، بویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: در این هفته از ۲۳۷ کیلومتر آزادراه و بزرگراه و راه اصلی، ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی، ۱۵۰ کیلومتر ایمن سازی راه‌های، احداث ۱۷ باب راهدارخانه و پایانه مرزی بهره برداری می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۰۶ کیلومتر خط دوم ریلی، بیش از ۴۰ پروژه در بنادر شمال و جنوب کشور با اعتبار ریالی و ارزی در هفته دولت ۱۴۰۱ افتتاح و بهره برداری خواهد شد.
وی بیان کرد: در حوزه مسکن و شهرسازی نیز ۵۴ پروژه در شهرهای جدید سراسر کشور از جمله احداث مدرسه، ساختمان‌های تجاری، شبکه فاضلاب و فضاهای ورزشی افتتاح خواهد شد.
قاسمی یادآور شد: در حوزه شرکت بازآفرینی شهری بهره برداری از ۴۹ پروژه احداث پارک، سالن ورزشی، کتابخانه، کلانتری، شبکه آب و فاضلاب، آسفالت انواع معابر و مرمت بافت‌های فرسوده و محلات در هفته دولت ۱۴۰۱ آغاز خواهد شد.
وی در پایان از افتتاح حدود ۱۰۰ طرح در ادارات راه و شهرسازی استان‌ها خبر داد.
انتهای پیام/
افتتاح ۳۲۳ پروژه مسکنی و حمل و نقلی در هفته دولت خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار