قالیباف:

تجهیزات دفاعی موجب افزایش قدرت بازدارندگی کشور شده است

1401/06/05 - 12:52 - کد خبر: 72882 نسخه چاپی

نصر: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که تجهیزات دفاعی موجب افزایش قدرت بازدارندگی موثر کشور شده است، گفت: این خودکفایی باعث عزت و شکوفایی شده و افزایش اعتماد ملی در مردم را به همراه دارد.

به گزارش نصر، محمدباقر قالیباف روز شنبه از نمایشگاه صنعت دفاعی در محل سازمان صنایع دفاع بازدید کرد و در ادامه در نشستی با حضور امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جمعی از مدیران ارشد این وزارتخانه گفت: از زحمات عزیزان وزارت دفاع از شخص وزیر تا مدیران، فرماندهان و هزاران مجاهد گمنام که من و شما آن ها را نمی‌شناسیم و بی نام و نشان افتخار می‌آفرینند تشکر می‌کنم و بدون شک اجر دنیوی و اخروی آنها در پیشگاه خداوند محفوظ است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدیدهای قبلی خود از صنایع دفاع، افزود: همه ما قدر تجهیزات دفاعی را می‌دانیم و به آن افتخار می‌کنیم که موجب افزایش قدرت بازدارندگی موثر کشور شده است. همچنین افتخار می‌کنیم که این خودکفایی باعث عزت و شکوفایی شده و افزایش اعتماد ملی در مردم را به همراه دارد ضمن اینکه این صنعت و  حرکت توسعه‌ای آن الگویی برای توسعه و پیشرفت کشور در تراز انقلاب اسلامی است.
رییس قوه مقننه با بیان اینکه تلاش امروز وزارت دفاع و نیروهای مسلح تضمینی برای ایجاد بازدارندگی و جلوگیری از جنگ‌های پیش رو است، عنوان کرد: دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران برقراری صلح و ثبات و دفاع از مستضعفان بوده و به دنبال کشورگشایی نیستیم اما برای هر شرارت و تهاجمی، پاسخی محکم داریم لذا حرکت صنایع دفاع، حرکتی امیدبخش است.
قالیباف ادامه داد: دنیا این تجربه را دارد که پیشرفت اساسی، تغییر پلتفورم‌ها و تکنولوژی‌های جدید ابتدا در نیروهای مسلح و بخش نظامی کشورهای دنیا رخ می‌دهد و سرریز این دانش و تکنولوژی‌های پیشرفته به بخش مردمی منتقل می‌شود.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این مطلب که امروز شاهد پیشرفت اساسی در حوزه مسائل دفاعی و نظامی هستیم، اظهار داشت: در مجلس تلاش می‌کنیم و این تاکید را داریم که دستاوردها و پیشرفت‌های اساسی صنایع دفاعی به بخش مردمی و کشوری نیز انتقال یابد که برای آن نیازمند پل ارتباطی، روان و مشخصی هستیم که در این زمینه مرکز پژوهش های مجلس می‌تواند به آن کمک کند.
وی در همین زمینه تاکید کرد: اگر این ارتباط به درستی تنظیم شود، خلاء قانونی شناسایی شده و استدلال ضرورت کار تبیین شود می‌تواند منجر به تدوین طرح‌ها و لوایحی شود که به دنبال آن شاهد مردمی سازی و جاری سازی تکنولوژی وزارت دفاع در بخش‌های مختلف کشور باشیم.
قالیباف با بیان اینکه برای افزایش قدرت بازدارندگی، دفاعی، نظامی و پاسخگویی به هر شرارت و تهاجمی برای ایران قوی نیازمند قدرت سخت، نرم و هوشمند هستیم، تصریح کرد: اما باید بدانیم و ایمان داشته باشیم که پایه و دکترین دفاعی ما مردم هستند و قلب و باور مردم متضمن افتخار و قوی بودن ما در کشور است.
رئیس نهاد قانونگذاری کشور با یادآوری اینکه دشمنان کودک کش و ظالم مثل رژیم صهیونیستی و آمریکا می‌دانند عظمت ایران اسلامی در ارتباط عمیق بین نظام و مردم است، گفت: آنها همین موضوع را هدف قرار داده تا بین نظام و مردم فاصله ایجاد کنند که جنگ اقتصادی و جنگ شناختی از ابزار آن است. لذا باید در همه ابعاد به باورهای مردم توجه کنیم که همین روحیه و حضور مردم در دفاع مقدس بود که توانستیم دشمن را ناامید کنیم.
وی ادامه داد: ایمان به سنت‌های الهی و مردم، پشتکار انقلابی توام با عقلانیت و همدلی در شرایطی که هر سه قوه کشور هماهنگی و همکاری دارند باعث ایجاد امید در مردم شده که باید از این فرصت استفاده کرد تا دشمن به هدف خود یعنی مشروعیت زدایی، بن بست نمایی و ناامید کردن مردم و مسئولان نرسد که ظرفیت آن نیز از بعد امکانات مادی و نیروی انسانی در کشور فراهم است و صنایع دفاعی نمونه آن است که با این روحیه در تراز انقلاب اسلامی توانسته تفاوت خود با بخش‌های دیگر که باور اینچنینی نداشته و با تکیه بیرونی دچار وادادگی شده اند را نشان دهد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروهای مسلح به خصوص وزارت دفاع همچون شهید چمران، شهید نامجو و شهید فخری‌زاده خاطرنشان کرد: صنایع دفاعی می تواند با رویکرد فعلی خود مسیر رفاه، معیشت و توسعه در تراز انقلاب اسلامی را ارائه دهد.
اانتهی پیام/
تجهیزات دفاعی موجب افزایش قدرت بازدارندگی کشور شده است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار