با حضور وزیر بهداشت/

افتتاح ۱۰ طرح بهداشتی و درمانی در آذربایجان شرقی

1401/06/04 - 13:04 - کد خبر: 72797 نسخه چاپی

نصر: ۱۰ طرح بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همزمان با هفته دولت با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

به گزارش نصر، مرکز آذربایجان شرقی با افتتاح این طرحها با هزینه افزون بر ۶۰۸ میلیارد ریال ۴ هزار و ۹۹۰ مترمربع به فضای عمرانی شبکه بهداشت و درمان استان افزوده شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز سی تی اسکن مرکز درمانی شهرستان ملکان با اعتبار هزینه شده افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال، دستگاه ام آر آی شهرستان اهربا هزینه ای افزون بر ۱۲۰ میلیارد ریال را از جمله این طرح‌ها اعلام کرد.
دکتر بهمن نقی پور گفت: مرکز جامعه سلامت شهری ایلخچی با کاربری بهداشتی و در متراژ ۱۱۰۰ متر مربع با اعتباری افزون بر ۹۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.
وی از اتمام عملیات عمرانی در مرکز جامع سلامت روستایی مرکز هرگلان عجب شیر خبر داد و گفت: این مرکز با کاربری بهداشتی در مساحتی بالغ بر ۴۵۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.
دکتر نقی پور افزود: دو مرکز جامع سلامت روستایی قلعه کندی کلیبر و مرکز خورجستان هشترود با میزان اعتبار ۹۵ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
دکتر نقی پور خانه بهداشت علی آباد قشلاق در شهرستان اسکو با کاربری بهداشتی در متراژ ۱۲۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال و مرکز جامع سلامت شهری آیت الله باقری بنابی در زمین ۴۵۰ متر مربعی با تخصیص اعتبار ۴۵ میلیارد ریال از سوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز را از دیگر طرح‌های هفته دولت اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: سه باب خانه ویزیت اکیپ سیار در شهرستان چاراویماق به متراژ ۱۲۰ متر مربع و با کاربری بهداشتی با میزان اعتبار پنج میلیارد ریال که توسط بنیاد علوی تقبل شده است مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع آموزش در بهداشت گفت: مرکز آموزش بهورزی بناب نیز در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود.
وزیر بهداشت صبح امروز وارد تبریز شد و در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، گزارشی از پیشرفت‌ها و دستاورد‌های یک ساله دولت در حوزه سلامت را ارائه داد.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در این دیدار گفت: در دوره جدید فعالیت وزارت بهداشت در دولت سیزدهم، تحقق عدالت در حوزه سلامت کاملا محسوس است.
وی با اشاره به اینکه مدیریت کرونا یکی از مهمترین و بزرگترین افتخارات دولت است افزود: اگر به آمار‌های کرونا و مرگ و میر بیماران کرونا در سال گذشته و زمان آغاز بکار دولت سیزدهم توجه کنیم، به موفقیت‌های حاصل شده در مدیریت کرونا پی می‌بریم.
امام جمعه تبریز در این دیدار مشکل مهم کمبود و خرابی دستگاه‌های رادیو تراپی در استان را یاد آور شد و گفت: متاسفانه با خرابی یک دستگاه رادیو تراپی در بیمارستان خصوصی تبریز عملا یک دستگاه از این تجهیزات در استان وجود دارد که آن هم با کوچکترین اشکال از مدار خدمت خارج و هموطنان مجبورند به استان‌های دیگر مراجعه کنند.
وزیر بهداشت هم در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از پیشرفت‌ها و دستاورد‌های یکساله دولت در حوزه سلامت گفت: براساس اعلام سازمان‌های بین المللی بهداشتی در جهان کشورمان جزء ۶ کشور برتر مقابله کننده با ویروس کرونا است و این موفقیت با تلاش همه جانبه دولت و مردم بدست آمده است.
دکتر عین اللهی افزایش حمایت‌های از بیمه همکانی را از اولویت‌های دولت و مجلس شورای اسلامی برشمرد و گفت: در بودجه سال جاری  ۶ هزار میلیارد تومان میزان اعتبارات بیمه‌ای افزایش یافته است تا ۶ میلیون نفر از سه دهک پایین جامعه تحت پوشش بیمه همگانی قرار گیرند که این موضوع باعث عدالت اجتماعی خواهد شد.
وی از تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت خبر داد و پیری جمعیت را تهدیدی مهم برای کشورمان از سوی دشمنان جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: کشورمان متاسفانه به دلیل سیاست‌های غلط گذشته از حیث افزایش جمعیت روند معکوس دارد و اگر در ده سال آینده به صورت جدی به این موضوع اهتمام نشود کشورمان در آینده با افزایش جمعیت پیری دچار مواجه خواهد شد.
انتهای پیام/
افتتاح ۱۰ طرح بهداشتی و درمانی در آذربایجان شرقی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار