رئیس انجمن سپک‌تاکرا ایران؛

مربی مراغه‌ای رشته «سپک‌تاکرا» را در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌کند

1401/06/03 - 11:31 - کد خبر: 72696 نسخه چاپی

نصر: رئیس انجمن سپک‌تاکرا ایران گفت: «غلامرضا عبدی»، مربی مراغه‌ای این رشته ورزشی که سرپرستی تیم ملی زیر ۱۸ سال را نیز بر عهده دارد، اخیرا به عنوان نماینده انجمن به جمهوری‌آذربایجان اعزام شد تا سپک‌تاکرا را در این کشور راه‌اندازی کند. 

به گزارش نصر، «سهراب آزاد» که ریاست فدراسیون سپک‌تاکرا آسیای میانه را بر عهده دارد، روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بر همین اساس تفاهم‌نامه‌ای نیز با حضور نماینده ایران به امضا رسید تا بر اساس آن و با مشارکت باشگاه ورزشی «آلیانس» جمهوری آذربایجان، این رشته در باکو راه‌اندازی شود. 
وی با بیان اینکه راه‌اندازی این رشته ورزشی را علاوه بر آسیای میانه در برخی از کشورهای همسایه پیگیری می‌کند، بیان کرد: پیش از این نیز این رشته ورزشی با حضور نمایندگان ایران در عراق و ترکیه و برخی دیگر از کشورهای همسایه راه‌اندازی شده است. 
 «عبدی» گفت: تیم سپک‌تاکرای جمهوری آذربایجان پس از راه‌اندازی برای نخستین‌بار جهت شرکت در مسابقات کشورهای اسلامی به میزبانی «کامرون» آماده می‌شود. 
به گفته وی طی مهر سال آینده نیز مسابقات جهانی سپک‌تاکرا در «بانکوک» تایلند برگزار خواهد شد و تیم جمهوری آذربایجان در آن رویداد ورزشی نیز شرکت خواهد کرد.
وی همچنین در مورد وضعیت رشته سپک‌تاکرا در مراغه نیز بیان کرد: تیم سپک‌تاکرا ساحلی مراغه به عنوان نماینده آذربایجان‌شرقی از ۲۳ تا ۲۵ شهریورماه مسابقات آزاد کشور به میزبانی بندر انزلی شرکت می‌کند و ۶ بازیکن، ۲ مربی و سرپرست و ۲ نفر داور از مراغه به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند.
به گزارش ایرنا سپک‌تاکرا، از پرطرفدارترین ورزش‌های منطقه جنوب‌شرقی آسیاست که بیش از ۴۲ کشور عضو فدراسیون بین‌المللی آن هستند. 
انتهای پیام/
مربی مراغه‌ای رشته «سپک‌تاکرا» را در جمهوری آذربایجان راه‌اندازی می‌کند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار