معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛

ارائه خدمات رادیوتراپی در بیمارستان شهید مدنی تبریز/ دستگاه رادیوتراپی امید تا دوماه آتی نصب می شود

1401/06/02 - 19:01 - کد خبر: 72647 نسخه چاپی

نصر: معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز آخرین وضعیت ارائه خدمات رادیوتراپی (پرتودرمانی) در دانشگاه علوم پزشکی تبریز را تشریح کرد.

به گزارش نصر، جواد احمدیان، از ارائه خدمات رادیوتراپی (پرتودرمانی) در بیمارستان شهید مدنی تبریز خبر داد و گفت: در حال حاضر سه دستگاه رادیوتراپی (پرتودرمانی) در این بیمارستان فعال هست و از این بین دستگاه زیمنس انکور قدیمی تر بوده و برخی مواقع دچار مشکل می شود و با سرویس کارشناسان مجددا به چرخه فعالیت باز می گردد و در حال حاضر هر سه دستگاه رادیوتراپی در حال سرویس دهی  به بیماران می باشد. 
احمدیان، با اشاره به حجم قابل توجه مراجعه به مراکز دولتی به منظور دریافت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: با توجه به اینکه تعرفه های ارائه خدمات رادیوتراپی (پرتودرمانی) در بیمارستان شهید مدنی تبریز در حد رایگان است مراجعات زیادی از استان خودمان و استانهای همجوار به این بیمارستان صورت می گیرد و از طرف دیگر به علت توقف کار تنها  دستگاه رادیوتراپی مرکز خصوصی در تبریز و افزایش مراجعات به مرکز رادیوتراپی شهید مدنی ،  نوبت انتظار برای رادیوتراپی گاهی طولانی می شود ودر زمانی که دستگاه انکور نیز دچار نقص می شود متاسفانه برخی از مردم عزیزمان  مجبور به مراجعه به مراکز رادیوتراپی در ارومیه و زنجان می شوند. 
وی، با اشاره به تلاش مدیران دانشگاه و مسولان بیمارستان شهید مدنی برای حل این مشکل گفت: دستگاه رادیوتراپی (پرتودرمانی) امید با توان ارائه خدمات به حدود  ۱۰۰ بیمار در روز  خریداری شده است و تلاش می کنیم در  دو ماه آینده، با نصب این دستگاه  و تایید سازمان انرژی اتمی و دزیمتری دستگاه (روشی برای محاسبه دز جذب شده پرتوها)  شاهد بهره برداری از آن و ارایه خدمت مناسبتر به بیماران عزیز باشیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، افزود: رئیس محترم دانشگاه دستور ویژه برای تامین اعتبار لازم برای نصب و راه اندازی دستگاه امید در کمترین زمان ممکن را داده است. 
احمدیان، درخصوص نحوه استفاده از دستگاه رادیوتراپی (پرتودرمانی) در بیمارستان شهید مدنی تبریز گفت: استفاده ازدستگاه ها نسبت به تشخیص پزشک و تجویز آنها انجام می شود. 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ضمن دعوت از خیرین سلامت برای سرمایه گذاری در بخش های رادیوتراپی (پرتودرمانی) تبریز گفت: در شهر زنجان شاهد سرمایه گذاری قابل توجه خیرین سلامت به منظور ایجاد مراکز خیریه رادیوتراپی هستیم.از این رو  ما نیز برای رفاه حال همشهریان و بیماران استان از همه خیرین عزیز دعوت می کنیم تا ضمن سرمایه گذاری در این حوزه در جهت خدمت به بیماران رادیو تراپی، یاریگر دانشگاه علوم پزشکی تبریز  باشند.
انتهای پیام/
ارائه خدمات رادیوتراپی در بیمارستان شهید مدنی تبریز/ دستگاه رادیوتراپی امید تا دوماه آتی نصب می شود نصر

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   شکوفه   9 ماه پیش  

متاسفانه هم برای نوبت دهی و هم برای استفاده از دستگاه رادیوتراپی امید باید آشنا داشته باشی که متاسفانه من نداشتم و دکتر رادیاتراپی من مرا بعد از دو ماه که در نوبت بودم به وسیله دستگاه آنکور پرتو درمانی شدم و در جلسه سیزدهم بود که دستگاه خراب شد و همان روز زیر گردن من سوخت و بعد از یک هفته درست کردند و بعد از یک روز دوباره دستگاه خراب شد و کل سینه و زیر بغل من سوخت به طوری که بعد از ۲۰ جلسه به علت سوختگی دیگر نتوانستم درمان را ادامه دهم پس معلوم نیست � کسانی از دستگاه امید استفاده می‌کنند.
پژوهشیار