اهواز همچنان آلوده‌ترین کلانشهر

1401/05/31 - 19:12 - کد خبر: 72385 نسخه چاپی

نصر: بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(۳۱ مردادماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را با وضعیت ناسالم برای همه تجربه کرده است.

به گزارش نصر، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۵۹ و به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.
پس از آن کیفیت هوای کلانشهر تهران با رسیدن به عدد ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. مردم در این کلانشهر آلودگی هوا را با آلاینده شاخص ازن تنفس کرده‌اند.
مردم در شش کلانشهر کرج، اراک، تبریز، مشهد، شیراز و اصفهان با رسیدن به عدد ۹۰، ۸۷، ۸۱، ۷۲، ۶۸ و ۶۷ تجربه کرده‌اند. آلاینده شاخص این هوای مطلوب در این شش کلانشهر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.
به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
انتهای پیام/
اهواز همچنان آلوده‌ترین کلانشهر خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار