مخبر:

اراده دولت برای احیای جهاد سازندگی جدی است/ انحلال جهاد اشتباه بود

1401/05/30 - 15:15 - کد خبر: 72236 نسخه چاپی

نصر: معاون اول رییس‌جمهور در جلسه‌ای با اعضای حقیقی شورای عالی جهاد سازندگی بر عزم و اراده جدی دولت برای احیای این جریان مردمی در کشور تاکید کرد.

به گزارش نصر، محمد مخبر در جلسه‌ای با اعضای حقیقی شورای عالی جهاد سازندگی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور برای پشتیبانی از فعالیت‌های جهادی گفت: رویکرد جدی دولت سیزدهم توسعه و محرومیت‌زدایی با اتکاء به توان و ظرفیت مردم است و جهاد سازندگی باید به جریانی امیدآفرین و نمادی برای کارآمدی نظام تبدیل شود.  
معاون اول رییس جمهور افزود: در این زمینه برنامه دولت صرفا رفع مشکلات مردم در کوتاه مدت نیست بلکه می‌خواهد همه خلاقیت‌ها و ظرفیت‌های مردمی را برای ساخت آینده کشور به کار بگیرد.
مخبر با تاکید بر اینکه دولت امکانات، منابع و ابزار لازم را برای فعالیت جهاد سازندگی فراهم خواهد کرد، گفت: خوشبختانه علاوه بر دولت، سایر نهادها نیز در این مسیر پای کار هستند و جهاد سازندگی باید با اتکاء به پشتوانه‌های دولتی و مردمی، خلاء‌های کشور را شناسایی و ماموریت‌های بزرگی را به سرانجام برساند.
وی از انحلال جهاد سازندگی به عنوان یک اشتباه نام برد و افزود: جهادسازندگی اگرچه بصورت شکلی در گذشته از بین رفت اما محتوا و روح حاکم بر این جریان همچنان در کشور زنده است؛ چرا که خاصیت فرهنگ و روحیه جهادی این است که با وجود مخالفت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها، متوقف نمی‌شود.
معاون اول رییس جمهور از اعضای حقیقی شورای عالی جهاد سازندگی خواست چارچوب، اهداف و ساختار دقیقی برای احیای جهاد سازندگی تدوین و با جدیت آن را پایه‌گذاری و پیگیری کنند.
در این جلسه سید امیر حسین مدنی دبیر شورایعالی جهادسازندگی نیز با بیان اینکه تلاش اصلی این مجموعه، حرکت در مسیر تولید، اشتغال، رفع آسیب‌های اجتماعی، محرومیت‌زدایی و گفتمان‌سازی است، گفت: جهاد سازندگی به پشتوانه توان و ظرفیت مردمی تلاش خواهد کرد منویات مقام معظم رهبری را محقق سازد.  
همچنین گزارشی از مطالعات انجام شده درخصوص فرایندها، اهداف، ماموریت‌ها و ارکان دبیرخانه شورای عالی جهاد سازندگی ارائه شد و اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای احیای فعالیت‌های جهاد سازندگی پرداختند.
انتهای پیام/
اراده دولت برای احیای جهاد سازندگی جدی است/ انحلال جهاد اشتباه بود خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   علی اصغرکریمی   سال پیش  

سلام
جهاد سازندگی پشتوانه قانونی محکم می خواهد. در قانون برنامه و بودجه باید شیوه جهادی رسمیت یابد. شیوه جهادی مردمی و دانش بنیان جایگزین روش سرمایه داری منفعت طلب و انحصارگر شود. دولت مکلف شود طرح های زیر بنایی را صرفا با شیوه جهادی به پیش ببرد. ان شاءالله
پژوهشیار