مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مطرح کرد:

دو هزار و ۷۷۵ نفر در آذربایجان‌شرقی از خدمات صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند

1401/05/26 - 14:19 - کد خبر: 71812 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه چهار هزار و یکصد نفر از اصحاب فرهنگ و هنر استان عضو صندوق اعتباری هنر هستند، گفت: از این تعداد دو هزار و ۷۷۵ نفر تاکنون از خدمات بیمه صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند.

به گزارش نصر، سیدقاسم ناظمی، روز چهارشنبه در نشست معرفی اعضای کارگروه ارزیابی عضویت و تمدید اعضای صندوق اعتباری هنر در تبریز افزود: این صندوق فرصت‌های خوبی را برای اهالی فرهنگ و هنر ایجاد کرده است و در زمان کنونی ۴۳۳ نفر نیز از خدمات بیمه تکمیلی صندوق بهره‌مند می‌شوند.
وی اظهار داشت: تاکنون سه هزار و ۶۵۷ نفر از اصحاب فرهنگ و هنر استان کارت هنر دریافت کرده‌اند و ۲۹۱ نفر تحت پوشش مستمری و ۹ نفر تحت پوشش تکریم هستند و ۲۱ نفر نیز در سطح استان عنوان درجه یک هنری را کسب کرده‌اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی هدف از تشکیل کارگروه ارزیابی عضویت در صندوق اعتباری هنر را پالایش صحیح برای عضویت و استمرار عضویت در این صندوق اعلام کرد و گفت: هنرمندان انتخاب شده برای این کارگروه در تمام رشته‌های هنری و فرهنگی و از سلایق مختلف هستند تا تصمیم‌گیری صحیحی برای معرفی اصحاب فرهنگ و هنر به صندوق اعتباری هنر انجام شود.
ناظمی، از هنرمندان،‌ شعرا، ادبا و فعالان فرهنگی و هنری خواست تا اهتمام جدی برای ارائه مستندات و دریافت درجه هنری داشته باشند.
به گزارش ایرنا، در این نشست، در رشته هنرهای نمایشی شهرام خدایی، سیروس مصطفی، ابراهیم عباسعلی زاده، مینا اکبری‌ناصر و مهدی صالحیار به عنوان اعضای کارگروه و ایوب حسنی به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.
در رشته سینما، حسن وحدانی، سعادتعلی سعیدپور، محمد محمودی‌اصل، نسرین برهان و مریم امینی به عنوان اعضای کارگروه و محمد جاوید به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.
در رشته هنرهای تجسمی، محمدعلی فرزبود، علی دائم‌امید، رحیم چرخی، کریم زینتی و عظیمه مقترن به عنوان اعضای کارگروه و علی افشنگی به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.
در رشته نویسندگی، عبدالمجید نجفی،‌ ایوب شهبازی، ابراهیم اقبالی، نادر سالک و مهلا منصوری به عنوان اعضای کارگروه و ملیحه حسین‌زاده‌بیرامی به عنوان کارشناس کارگروه معرفی شدند.
در رشته موسیقی، رضا حسینی بقانام و حسن اسکندری به عنوان اعضای کارگروه و علی رضایی به عنوان کارشناس کارگروه و علی محرمی به عنوان نماینده مدیرکل در کارگروه صندوق اعتباری هنر و سجاد راثی و بهمن سلمانی به عنوان کارشناس کارگروه صندوق معرفی شدند.
انتهای پیام/
دو هزار و ۷۷۵ نفر در آذربایجان‌شرقی از خدمات صندوق اعتباری هنر بهره‌مند شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار