استاندار آذربایجان شرقی مطرح کرد:

پروژه های نیمه تمام میانه تا سال ۱۴۰۳ تکمیل می‌شوند

1401/05/20 - 18:27 - کد خبر: 71177 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی از اجرای پروژه های اساسی و نیمه تمام در شهرستان میانه به ارزش سه هزار میلیارد تومان خبر داد و گفت: تمامی این پروژه ها تا سال ۱۴۰۳ به اتمام خواهد رسید.

به گزارش نصر، سردار عابدین خرم روز پنجشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: با اتمام این پروژه ها شاهد تحول مطلوب در شهرستان و روند رو به رشد آن در تمامی حوزه ها خواهیم بود.
وی با اشاره به اختصاص یکهزار و ۳۳۰ میلیارد تومان برای پروژه های آب شهرستان میانه از محل اعتبارات سفر رییس جمهور گفت: شهرستان میانه بعد از تبریز بالاترین میزان اعتبارات در سفرهای ریاست جمهوری را  به خود اختصاص داده است.
عابدین خرم با اشاره به اینکه ۲۸۰ میلیارد تومان از محل سفر رییس جمهور به حوزه کشاورزی شهرستان میانه اختصاص یافته است، افزود: این مبلغ قابل افزایش بوده و می تواند احیاگر بخش عمده ای از ظرفیتهای شهرستان در حوزه کشاورزی بوده؛ سبب مهاجرت معکوس به روستاها شده و کاهش جمعیت شهرستان را جبران کند.
وی بر ضرورت توجه به تامین زیرساختهای شهرک صنعتی دو میانه از جمله برق و آب برای ورود سرمایه گذاران متقاضی تاکید کرد.
وی با اشاره به اینکه گازرسانی به ۲۱ روستای شهرستان گفت: در مورد مسکن ملی نیز از ستاد اجرایی و مجموعه های شهرستان خواست تا نسبت به تامین زمین بنا بر افزایش تقاضا اقدام کنند.
عابدین خرم برگزاری جلسه ستاد رفع موانع و تسهیل و شوراهای معدن در شهرستان با حضور مسوولین استانی و شهرستانی جهت رسیدگی به وضعیت واحدهای تعطیل و غیر فعال و فعال شدن ظرفیت معادن شهرستان را خواستار شد.
وی همچنین بر ضرورت پیگیری امور آب استان و شهرستان برای دریافت حق آبه مسلم چهار روستای عشایرنشین شهرستان از مجتمع شادیان تاکید کرد و وجود یکهزار و ۲۷۵ کیلومتر راه روستایی نامناسب در شهرستان و ۲۴ درصد پایین تر از میانگبن استانی  را غیر قابل قبول خواند و رساندن آن به میانگین استانی را از اولویتها برشمرد.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه تقویت دو حوزه کشاورزی و صنایع پایین دستی آن همچنین حوزه صنعت را با توجه به قطب بودن شهرستان در حوزه فولاد به منظور رونق تولید و اشتغال ضروری دانست.
وی در پایان هدف از این سفر را بررسی مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان و روند اجرای آنها برشمرد و گفت: دولت سیزدهم میراث دار پروژه های عقب مانده و طویل المدت دولتهای قبل است اما همت دولت و شخص رئیس جمهور این است که نگذارند ذائقه مردم به خاطر وجود پروژه‌های نیمه تمام چندین ساله تلخ شود؛ بنا بر همین اساس شاهد اقدام گسترده دولت برای تکمیل این پروژه ها و تداوم و استمرار اجرای آنها هستیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه نیز در این جلسه به مشکل نبود زمین برای سرمایه گذاران متقاضی در شهرکهای صنعتی اشاره کرد.
مسعود سعادتی وجود واحدها و سوله های به ظاهر فعال و در باطن غیرفعال و بدون کوچکترین فعالیت در زمینه تولید با هیچ ثمره ای برای شهرستان را یکی از موانع پیش روی سرمایه گذاران مشتاق به فعالیت در تولید و اشتغالزایی عنوان کرد و تدبیر لازم و اعمال قانون در این راستا را خواستار شد.
وی رفع مشکلات زیرساختی شهرک صنعتی شماره دومیانه مانند برق و آب و همچنین تقویت شهرک را اولویت مهم شهرستان برای فعالیت سرمایه گذاران متقاضی خواند.

 توسعه امور فرهنگی شهرستان میانه نیازمند تزریق اعتباراست
امام جمعه میانه با اشاره به اینکه در امور فرهنگی؛ مساجد و هیئت های مذهبی در شهرستان با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته ایم اعلام کرد: رونق و توسعه امور فرهنگی شهرستان نیازمند توجه ویژه و تزریق اعتبار است.
حجت الاسلام عبداله محمدی نبود صنایع تبدیلی در میانه؛ بی کیفیت بودن آب شرب میانه؛ مشکل آب شرب در برخی روستاهای شهرستان؛ وضعیت نامناسب راههای شهرستان به ویژه راههای روستایی را از مشکلات موجود خواند و رفع آنها را از سوی مسئولین خواستار شد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم اعلام کرد: جذب و تخصیص بسیاری از اعتبارات از جمله راه سرچم- میانه با پیگیریها مقدور شده و با جذب ۱۰ میلیارد ریال در حال حاضر در حال اجراست و پیگیر تخصیص به موقع اعتبارات حوزه آب به ویژه سد گرمی چای هستیم.
وی در ادامه؛ بر پرداخت به موقع حقوق کارگران شرکتهای تولیدی و خدماتی میانه از سوی کارفرمایان و پیمانکاران تاکید کرد.
حسینی در پایان بر ضرورت رعایت عدالت در تمامی استخدام ها و اشتغالها تاکید کرد و افزود: برگزاری آزمون یکی از عوامل مهم در جذب عادلانه افراد برای اشتغال است.
دیگر نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد اقدامات ارزشمند بسیاری هستیم اما برخی امور بر زمین مانده از جمله در شهرستان میانه در حوزه راههای اصلی شریانی؛ فرعی و روستایی مشکل داریم که خوشبختانه از سوی مدیر کل راه استان امسال شاهد اقداماتی هستیم که امیدواریم استمرار یابد.
مهدی اسماعیلی بر ضرورت تسریع در روند اجرای پروژه سرچم- میانه که یکی از پروژه های مهم و اولویت دار کشوری است تاکید کرد.
وی با اشاره به افزایش قیمت اجاره بها و مسکن، فع مشکل مسکن ملی با توجه به تقاضای هفت هزار نفری در شهرستان را خواستار شد.
اسماعیلی بر رفع مشکل آب شرب میانه؛ مشکل اینترنت در یکصد روستا و آنتن دهی موبایل تاکید و اضافه کرد: همکاری نکردن برخی مدیران در استان با سرمایه گذاران و عدم صدور مجوز های لازم از دیگر مشکلات است که باید رسیدگی شود. 
رییسی به همراه اعضای هیات دولت ۱۲ خرداد امسال در قالب بیست و سومین سفر استانی به آذربایجان شرقی سفر کرد.
انتهای پیام/
پروژه های نیمه تمام میانه تا سال ۱۴۰۳ تکمیل می‌شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار