برگزاری پانزدهمین سوگواره تجسمی « ۷۲بغض بوم»:

150 اثر عاشورایی فاخر در قالب خط و نقش خلق شد

1401/05/15 - 18:52 - کد خبر: 70746 نسخه چاپی

نصر: به گزارش روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، سوگواره تجسمی « ۷۲بغض بوم» سنت حسنه ایی است که از سال های گذشته تا به امروز به صورت خاص برگزار شده و امسال نیز شاهد برگزاری پانزدهمین دوره این سوگواره با خلق حدود 150 اثر عاشورایی بودیم.

به گزارش نصر، سه گروه از هنرمندان تصویرسازی، نقاشی و خوش نویسی در این سوگواره حاضر شدند و در عرصه هنر عاشورایی به خلق آثار جدید پرداختند.
آثار خلق شده به نوعی سوگواری هنرمندان برای امام حسین (ع) است، حال و هوایی که برای عاشورا و به خصوص حضرت سیدالشهدا دارند در قالب هنر خود به نمایش گذاشتند.
این سوگواره در رشته‌های نقاشی،‌ خوشنویسی، گرافیک و پوستر، تصویرسازی، نقاشی‌خط و با حضور جمعی از پیشکسوتان عرصه تجسمی و هنرمندان استانی و در جهت عرض ارادت هنرمندان تجسمی به ساحت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد. 
رویکرد چنین برنامه‌هایی فرهنگ‌سازی در خصوص حماسه عظیم کربلا به زبان هنر و با پیوست مردمی در سطح جامعه بوده و بر همین اساس؛ هنرمندان رشته‌های مختلف تجسمی، علاوه بر ابراز عشق و ارادت خود به ساحت سید و سالارشهیدان و 72تن از یاران باوفایش، با خلق آثاری فاخر، هرکدام از زاویه‌ای مفاهیم مرتبط با «حماسه کربلا و واقعه عاشورا» را به تصویر می‌کشند. 
سوگواره هنرهای تجسمی «۷۲ بغض بوم»  پانزده مردادماه سال جاری برابر با هشتم محرم‌الحرام در محل پردیس سینمایی قدس تبریز برگزار شد.
انتهای پیام/
150 اثر عاشورایی فاخر در قالب خط و نقش خلق شد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار