دیلی‌ تلگراف:

انتخاب نخست‌وزیر آینده انگلیس به دلیل نگرانی از حملات سایبری به تعویق افتاد

1401/05/12 - 16:41 - کد خبر: 70467 نسخه چاپی

نصر: تارنمای روزنامه دیلی‌تلگراف فاش کرد که پس از هشدار «ستاد ارتباطات دولت انگلیس» به عنوان یک سازمان امنیتی و اطلاعاتی در مورد اینکه هکرها می‌توانند نتیجه انتخابات را تغییر دهند، رای‌گیری برای انتخاب نخست وزیر بعدی انگلیس به تعویق افتاد. بر اساس اعلام حزب محافظه کار انگلیس، اعضای حزب باید برای انتخاب بین لیز تراس و ریشی سوناک بسته‌های رای خود را این هفته دریافت می‌کردند.

به گزارش نصر، انتخابات داخلی حزب محافظه کار انگلیس که تکلیف نخست‌وزیر آینده این کشور را مشخص می‌کند، به علت نگرانی‌های امنیتی ناشی از حملات سایبری احتمالی به تعویق افتاد.
تارنمای روزنامه دیلی‌تلگراف فاش کرد که پس از هشدار «ستاد ارتباطات دولت انگلیس» به عنوان یک سازمان امنیتی و اطلاعاتی در مورد اینکه هکرها می‌توانند نتیجه انتخابات را تغییر دهند، رای‌گیری برای انتخاب نخست وزیر بعدی انگلیس به تعویق افتاد.
بر اساس اعلام حزب محافظه کار انگلیس، اعضای حزب باید برای انتخاب بین لیز تراس و ریشی سوناک بسته‌های رای خود را این هفته دریافت می‌کردند.
ابتدا برنامه حزب از این قرار بود که فرایند رای گیری به اعضا، هم اجازه رای گیری پستی و هم آنلاین را بدهد و بعد در صورتیکه نظر آنها تغییر کرد از روش جایگزین برای باطل کردن رای قبلی خود استفاده نمایند.
اما پس از مشورت با مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس که بخش شنود ستاد ارتباطات دولت است حزب محافظه کار تصمیم گرفت تا برای تقویت امنیت در فرایند رای گیری، تغییراتی را ایجاد کند.
حزب محافظه کار با نگارش یک رایانامه به اعضای خود اطلاع داد که بسته‌های انتخاباتی آنها در راه است اما دیرتر از زمان برنامه ریزی شده به دست آنها می‌رسد زیرا حزب زمانی را برای افزایش امنیت فرایند رای گیری نیاز دارد.
گفته می‌شود که قرار بود بسته‌های رای گیری روز دوشنبه آینده به دست اعضای حزب محافظه کار برسد اما احتمالا با تغییر رویه زودتر از تاریخ ۱۱ اوت (۲۰ مرداد) این مهم امکان پذیر نیست.
حدود ۱۶۰ هزار عضو حزب محافظه کار قرار است جانشین بوریس جانسون را انتخاب کنند و تکلیف فرد منتخب در روز ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) مشخص خواهد شد.
روزنامه دیلی‌تلگراف مدعی شد که چین، روسیه و ایران قبلاً به تلاش برای تأثیرگذاری بر رای گیری‌ها متهم شده‌اند و این کشورها به صورت علنی با اتهام جامعه اطلاعاتی آمریکا برای تلاش در مداخله در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مواجه هستند.
انتهای پیام/
انتخاب نخست‌وزیر آینده انگلیس به دلیل نگرانی از حملات سایبری به تعویق افتاد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار