فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد:

قلع و قمع ۳۵۰ فقره از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی

1401/05/12 - 15:15 - کد خبر: 70455 نسخه چاپی

نصر: فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی از قلع و قمع ۳۵۰ فقره از تغییر کاربری‌های غیرمجاز دراراضی کشاورزی آذربایجان شرقی از ابتدای سال خبر داد.

به گزارش نصر، سرهنگ شهریار کاظم پور ظهر امروز در حاشیه اجرای حکم قلع و قمع بیش از ۷۰ قطعه حصارکشی و ویلاهای در حال ساخت در منطقه سعید آباد شهرستان بستان آباد در حوالی مجتمع خدماتی و رفاهی شهید کاظم نژاد و ۱۰۰ قطعه در قم تپه شهرستان شبستر که مجموعاً منجر به آزادسازی ۱۷ هکتار اراضی کشاورزی شد در گفتگو با خبرنگاران ضمن اظهار این مطلب افزود: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و با عنایت به صدور احکام قطعی از سوی مقامات قضائی و به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زمین‌های کشاورزی و باغات، به منظور جلوگیری از خردشدن اراضی کشاورزی و برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا کنون تعداد ۳۵۰ مورد احکام جدید قضائی قلع و قمع مستحدثات غیرمجاز و ۵۰ مورد احکام قضائی معوق گذشته در جهت حفظ اراضی زراعی اجرا شده است که به آزادسازی حدود ۶۳ هکتار از اراضی کشاورزی استان منجر گشته است.
وی با بیان اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت و ساز بدون اخذ مجوزهای قانونی ممنوع می‌باشد ادامه داد: برای واحدهای صنعتی و تولیدی نیز تغییر کاربری با در نظر گرفتن درجه زمین و نوع خاک منطقه و سایر شرایط ضروری در اختیار بخش صنعت قرار می‌گیرد.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان تاکید کرد: بی شک مشارکت و نظارت عمومی مردم شریف استان، بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه می‌باشد.
وی گفت: از مردم شریف استان درخواست می‌کنیم در شناسایی و تغییرکاربری غیرمجاز اراضی زراعی در سطح استان، سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی را یاری نمایند.
سرهنگ کاظم پور افزود: سامانه تلفنی ۱۳۱ با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی راه اندازی شده و آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات مردمی در این خصوص است و همچنین ثبت گزارش تغییر کاربری غیرمجاز توسط شهروندان از طریق سامانه www.cms.laoi.ir امکان پذیر می‌باشد.
انتهای پیام/
قلع و قمع ۳۵۰ فقره از تغییر کاربری‌های غیرمجاز در اراضی کشاورزی خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار