مسابقه کتابخوانی با خوانش کتاب «ماه دلدادگی» برگزار می‌شود

1401/05/12 - 15:17 - کد خبر: 70451 نسخه چاپی

نصر: اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی با همکاری اداره کل ارتباطات و امور بین‌اللل شهرداری تبریز مسابقه کتابخوانی با خوانش کتاب «ماه دلدادگی» را برگزار می‌کند.

به گزارش نصر، علاقمندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند از تاریخ 15 الی 31 مرداد سال جاری  به سامانه مسابقات الکترونیکی کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آدرس سامانه مراجعه کنند.
«ماه دلدادگی» عنوان کتابی است که به بررسی مختصری از واقعه عاشورا و شخصیت های تاثیرگذار این حماسه بزرگ پرداخته است. این اثر ارزشمند توسط «فاطمه شیردل» به نگارش درآمده است.
محرم؛ خوان معرفت، دو الگوی معرفت، زینب(س) عارف به حق امام، عباس نمونه اطاعت و وفا، ادب عباس، کربلا؛ کانون ادب، حقیقت کربلا، من حسینم، صراط؛ حرکت در مسیر امامت، محرم؛ فرصت حرکت بر اساس الگو، محرم؛ فرصت بصیرت افزایی، امام حسین علیه السلام و مهدی موعود، عاشورا در نگاه بزرگان و... از جمله عناوین بیان شده در کتاب «ماه دلدادگی» است.
همچنین در قسمتی از این اثر، بخشی از سخنان گهربار مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) درباره کربلا بیان شده است که فرموده اند: "امام حسین(ع) از لحاظ عملی، درس بزرگی به همه تاریخ اسلام داد و درحقیقت، اسلام را، هم در زمان خودش و هم در هر زمان دیگری بیمه کرد. هر جا فسادی از آن قبیل باشد، امام حسین(ع) در آنجا زنده است: با شیوه و عمل خود دارد می گوید که شما باید چه کار کنید، تکلیف این است؛ لذا باید یاد امام حسین(ع) و یاد کربلا زنده باشد، چون یاد کربلا این درس عملی را جلوی چشم می گذارد. "
انتهای پیام/
مسابقه کتابخوانی با خوانش کتاب «ماه دلدادگی» برگزار می‌شود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار