با امضای معاون اول رئیس جمهور

ابلاغ مصوبه دولت درباره اختصاص سهام شرکت‌های مشمول واگذاری

1401/05/08 - 17:36 - کد خبر: 69992 نسخه چاپی

نصر: با امضای معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به اختصاص سهام شرکت های مشمول واگذاری بابت رد دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح ابلاغ شد.

به گزارش نصر، هیات وزیران در جلسه ۲۶ تیر ۱۴۰۱ در اجرای تکلیف مقرر در بند (ی) تبصره (۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، مصوب کرد در راستای جزء (۱) این بند از قانون، از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، در سقف ۹۰۰ هزار میلیارد ریال به سازمان تأمین اجتماعی واگذار شود.
همچنین به موجب مصوبه دولت و در اجرای جزء (۲) بند قانونی یاد شده، سهام متعلق به دولت در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند، در سقف ۲۰۰ هزار میلیارد ریال به بنیاد شهید و امور ایثارگران واگذار شد.
هیات وزیران در اجرای جزء (۳) بند (ی) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت در شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، در سقف ۹۰ هزار میلیارد ریال نیز به صندوق بازنشستگی کشوری واگذار کرد.
همچنین در راستای اجرای جزء (۴) بند قانونی مذکور، بخشی از باقی مانده سهام متعلق به دولت در شرکت فولاد غدیر نیریز، در سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال به سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح واگذار می شود.
انتهای پیام/
ابلاغ  مصوبه دولت درباره اختصاص سهام شرکت‌های مشمول واگذاری خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار