معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

۱۰۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های کشور تحصیل می‌کنند

1401/05/06 - 18:08 - کد خبر: 69839 نسخه چاپی

نصر: معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: هم اکنون نزدیک ۱۰۰ هزار دانشجوی خارجی از ۱۱۹ کشور جهان در دانشگاه‌های کشور تحصیل می‌کنند که عمده آنها از کشورهای عراق و افغانستان هستند و سوریه، پاکستان، لبنان و ترکیه در رده های بعدی قرار دارند.

به گزارش نصر، هاشم داداش پور روز پنجشنبه در نشستی با مدیران و استادان دانشگاه صنعتی سهند اظهار کرد: اگر بتوانیم میزان نفوذ و جذب دانشجو از همه کشورها را افزایش دهیم هم به پایداری جذب کمک کرده و هم اقتصاد آموزش عالی را به این طریق متحول می کنیم.
وی از آغاز فرایند صدور مجوز راه اندازی موسسه های جذب دانشجوی خارجی خبر داد و گفت: تاکنون ۸۳ درخواست تشکیل موسسه جذب دانشجویان بین‌الملل در مناطق مختلف کشور واصل شده است و تلاش می کنیم تا پایان سال برای حداقل یکصد موسسه مجوز صادر کنیم.
داداش پور از توسعه دیپلماسی علمی به عنوان یکی از سیاستهای اولویت دار وزارت علوم در راستای مرجعیت علمی کشورمان یاد کرد و افزود: در این راستا برنامه های مختلفی تدارک دیده شده که یکی از آنها شکل دهی موسسه های جذب دانشجوی خارجی برای افزایش جذب دانشجو به ویژه از کشورهای منطقه است.
 وی ادامه داد: آیین نامه ها و شیوه نامه های صدور مجوز راه اندازی این موسسه ها در سازمان امور دانشجویان طراحی و با انتشار فراخوان آن در یک ماه گذشته استقبال خوبی از متقاضیان شد.
امروز با حضور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان دو طرح ورزشی در دانشگاه صنعتی سهند افتتاح شد.
انتهای پیام/
۱۰۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های کشور تحصیل می‌کنند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار