فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد:

رفع تصرف ۱۴ هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی

1401/05/05 - 23:12 - کد خبر: 69768 نسخه چاپی

نصر: فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌ شرقی گفت: ۱۴ هکتار از اراضی ملی و دولتی استان با حمایت دستگاه قضائی و نیروی انتظامی آزادسازی شد.

به گزارش نصر، سرهنگ موسی عبدلی افزود: این زمینها به ارزش بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان در اجرای ۳۰ فقره رفع فوری تصرف که ۱۷ فقره آن در شهرستان تبریز و بقیه در سایر شهرستان‌های استان بود در سه ماه نخست امسال آزاد سازی شده است.
وی با بیان اینکه وسعت اراضی رفع تصرف شده استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته ۱۰ هکتار اراضی ملی و دولتی به ارزش بیش از ۴۱ میلیارد تومان با اجرای ۵۲ فقره رفع فوری تصرف، آزاد سازی شده بود.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان با اشاره به اینکه هرگونه اقدام فیزیکی مانند دیوار و فنس کشی در اراضی ملی و دولتی ممنوع است و تصرف اراضی ملی و دولتی به شمار می‌رود گفت: یگان حفاظت اداره کل با انجام اقدامات پیشگیرانه مانند نصب بنر و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، هشدار‌های لازم را به مردم اعلام می‌کند.
عبدلی ادامه داد: سامانه ۱۶۵۶ این یگان به صورت شبانه روزی به منظور دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در ارتباط با تصرف اراضی ملی و دولتی راه اندازی شده است.
وی یادآوری کرد: هم اکنون ۲۴ تیم گشتی در سراسر استان به صورت پیمایش روزانه در حال گشت زنی برای رصد اراضی ملی و دولتی تحت پوشش این اداره کل هستند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهند.
انتهای پیام/
رفع تصرف ۱۴ هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار