سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد:

کیفیت هوای تبریز و 4 کلانشهر دیگر در شرایط «قابل قبول»

1401/05/05 - 16:21 - کد خبر: 69744 نسخه چاپی

نصر: براساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(۵ مردادماه) شهر اهواز آلودگی هوا را با وضعیت ناسالم برای همه تجربه کرده است. پنج کلان‌شهر نیز وضعیت قابل قبولی داشته‌اند.

به گزارش نصر، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با عدد ۱۵۵ است و به عنوان آلوده‌ترین کلان شهر کشور در وضعیت ناسالم برای همه قرار گرفته است.
پس از آن به ترتیب شهر تهران و کرج با آلاینده شاخص ازن، با رسیدن به عدد ۱۲۳ و ۱۰۱ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته‌اند.
در این میان مردم در شهر اصفهان، اراک، مشهد، شیراز و تبریز هوای قابل قبولی را تنفس کرده‌اند. آلاینده شاخص در این پنج کلان‌شهر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است که به ترتبب در این شهرها به ۸۲، ۸۲، ۸۱، ۶۱ و ۵۹ رسیده است.
به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
انتهای پیام/
کیفیت هوای تبریز و 4 کلانشهر دیگر در شرایط «قابل قبول» خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار