فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان؛

۱۴ هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی رفع تصرف شد

1401/05/05 - 15:55 - کد خبر: 69741 نسخه چاپی

نصر: فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۴ هکتار از اراضی ملی و دولتی استان با حمایت دستگاه قضایی و نیروی انتظامی رفع تصرف و آزادسازی شد.

به گزارش نصر، سرهنگ موسی عبدلی، روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: این اراضی به ارزش بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان در اجرای ۳۰ فقره رفع فوری تصرف که ۱۷ فقره آن در شهرستان تبریز و بقیه در سایر شهرستان های استان بوده در سه ماه اول امسال آزاد سازی شده است.
وی با بیان اینکه وسعت اراضی رفع تصرف شده استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است، اظهار داشت: در مدت مشابه سال گذشته ۱۰ هکتار اراضی ملی و دولتی به ارزش بیش از ۴۱ میلیارد تومان با اجرای ۵۲ فقره رفع فوری تصرف، آزاد سازی شده بود.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه هرگونه اقدام فیزیکی مانند دیوار و فنس کشی در اراضی ملی و دولتی ممنوع بوده و تصرف اراضی ملی و دولتی به شمار می رود، گفت: یگان حفاظت اداره کل با انجام اقدامات پیشگیرانه مانند نصب بنر و اطلاع رسانی از طریق رسانه ها، هشدارهای لازم را به مردم اعلام می کند.
عبدلی، ادامه داد: در این راستا سامانه ۱۶۵۶ این یگان به صورت شبانه روزی به منظور دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در ارتباط با تصرف اراضی ملی و دولتی راه اندازی شده است.
وی یادآوری کرد: هم اکنون ۲۴ تیم گشتی در سراسر استان به صورت پیمایش روزانه در حال گشت زنی برای رصد اراضی ملی و دولتی تحت پوشش این اداره کل هستند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می دهند.
انتهای پیام/
۱۴ هکتار از اراضی ملی آذربایجان شرقی رفع تصرف شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار