مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت؛

فوت ۴۱ بیمار مبتلا به کرونا/شناسایی بیماران جدید کووید۱۹ پنج رقمی شد

1401/05/04 - 15:24 - کد خبر: 69624 نسخه چاپی

نصر: مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ هزار و ۳۵ بیمار کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و ۴۱ بیمار نیز در این بازه زمانی جان باختند.

به گزارش نصر،  از دیروز تا امروز چهارم مرداد ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۳۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۳۴۸ هزار و ۹۶۳ نفر رسید.
مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۱ هزار و ۷۵۸ نفر رسید و اکنون یک هزار و ۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
خوشبختانه تا کنون هفت میلیون و ۷۴ هزار و ۹۹۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. تا کنون ۵۳ میلیون و ۷۴ هزار و ۵۱۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
تا کنون ۶۴ میلیون و ۷۶۰ هزار و ۱۸۷ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۲۰۸ نفر دُز دوم و ۲۹ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۱۸۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۲ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۵۷۹ دُز رسید. در شبانه روز گذشته ۱۱۰ هزار و ۶۶۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
اکنون  ۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۹۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند. 
انتهای پیام/
فوت ۴۱ بیمار مبتلا به کرونا/شناسایی بیماران جدید کووید۱۹ پنج رقمی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار