چه تعداد کنسرت در سه ماه نخست سال برگزار شد؟

1401/05/04 - 13:56 - کد خبر: 69609 نسخه چاپی

نصر: حضور رسمی سه گروه موسیقی ایرانی در خارج از کشور و حضور چهار گروه خارجی برای اجرا در ایران و همچنین صدور مجوز انتشار ۱۴ کتاب گویا از دیگر اقدامات دفتر موسیقی در سه ماهه نخست سال جاری بوده است.

به گزارش نصر، پس از مدتی تعطیلی سامانه اخذ مجوز‌های آثار موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با رفع این مشکل، آمار مجوز‌های صادره دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سه ماه نخست سال ۱۴۰۱ اعلام شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر امور موسیقی، در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱، برخلاف بهار دو سال گذشته که اجرا‌های صحنه‌ای به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین و برخط برگزار شد، ۱۲۶ اجرای صحنه‌ای مجوز دریافت کردند و تعداد دفعات اجرای این برنامه‌ها به ۳۲۸ نوبت اجرا رسید. از این تعداد ۹۶ اجرا در ژانر پاپ، ۱۳ اجرا در گونه ردیف دستگاهی، ۶ اجرا در گونه تلفیقی، ۸ اجرا محلی و ۳ اجرا موسیقی کلاسیک بوده است.
با توجه به تفویض اختیار در بخش اجرای صحنه‌ای به اداره کل ارشاد استان‌ها، این آمار فقط مربوط به مجوز‌هایی است که توسط دفتر موسیقی صادر شده و مجوز‌های صادره توسط ادارات کل استان‌ها را شامل نمی‌شود. آمار سراسری نیز به‌زودی و به تفکیک استان‌ها اطلاع رسانی می‌شود.
در مدت یادشده، ۲۱ آلبوم موسیقی مجوز دریافت کرده است. از این تعداد ۹ آلبوم در ژانر پاپ، ۲ آلبوم سنتی، ۵ آلبوم تلفیقی، یک آلبوم محلی و چهار آلبوم در ژانر موسیقی کلاسیک بوده است. ۸۰ تک آهنگ و ۵۱ نماهنگ نیز در این مدت از دفتر موسیقی مجوز انتشار دریافت کرده است.
حضور رسمی سه گروه موسیقی ایرانی در خارج از کشور و حضور چهار گروه خارجی برای اجرا در ایران و همچنین صدور مجوز انتشار ۱۴ کتاب گویا از دیگر اقدامات دفتر موسیقی در سه ماهه نخست سال جاری بوده است.
در سه ماهه نخست سال جاری در بخش تأسیس و تمدید مجوز مراکز تولید و تکثیر آثار صوتی و تصویری و همچنین استودیو‌های صدابرداری، ۱۳ مجوز صادر شده است.
انتهی پیام/
چه تعداد کنسرت در سه ماه نخست سال برگزار شد؟ خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار