سخنگوی صنعت برق؛

۴۰ درصد مشترکان خانگی مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند

1401/05/04 - 13:55 - کد خبر: 69608 نسخه چاپی

نصر: سخنگوی صنعت برق گفت: امسال ۴۰ درصد از مشترکان خانگی مشمول پاداش مدیریت مصرف شدند.

به گزارش نصر، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: از ۲۸ میلیون قبض صادره در بخش خانگی بیش از ۱۱ میلیون و ۱۱۰ هزار مشترک مشمول پاداش صرفه‌جویی یا پاداش مدیریت مصرف شدند که این عدد در قسمت چپ قبض دریافتی آنان با عنوان‌های "تخفیف مدیریت مصرف، پاداش صرفه‌جویی و یا پاداش مدیریت مصرف "درج شده است.
وی ادامه داد: همکاری خوب مردم در تیر و مرداد  در بخش خانگی به‌خصوص در ساعت اوج مصرف، به پایداری شبکه کمک  شد و از طرف دیگر این همکاری سبب شد مشترکان مشمول پاداش مدیریت مصرف شوند.
سخنگوی صنعت برق درباره چگونگی نحوه برخورد با مشترکان پرمصرف خاطرنشان کرد: در حال حاضر چهار درصد از مشترکان پرمصرف هستند که مصرف برق آنان بیش از دو برابر است که به میزان ۱۴ تا ۲۰ درصد از یک مشترک متعارف در یک منطقه مصرف دارند.
رجبی مشهدی گفت:  در صورت شناسایی این مشترکان پرمصرف در نوبت اول با پیامک اطلاع‌رسانی می‌شوند و در صورت ادامه روند پرمصرفی، محدودیت‌هایی برای آنان در نظر گرفته خواهد شد.
وی ادامه داد: علاوه‌برآن مجبور به پرداخت قبض‌های بسیار سنگین  می‌شوند که با کاهش میزان مصرف هم به پایداری شبکه کمک خواهند کرد و هم از ارسال قبض‌های سنگین برای آنان جلوگیری به عمل خواهد آمد.
پیشتر وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه این وزارتخانه، مشترکانی که امسال مصارف برق خود را نسبت به سال قبل کاهش دهند، پنج برابر قیمت خرید انرژی، پاداش دریافت می‌کنند.
علی اکبر محرابیان  افزود: بر اساس پیش بینی های انجام شده، مشترکانی که انرژی برق را در سطح الگو مصرف می‌کنند اگر مصارف خود را نسبت به سال قبل کمتر کنند به میزان صرفه جویی و کاهش هر کیلووات ۵۰۰ تومان پاداش می‌گیرند.
وی یادآورشد: قیمت فروش انرژی برای کسانیکه در سطح الگو مصرف می کنند یکصد تومن است که صرفه جویی کنندگان پنج برابر قیمت خرید انرژی پاداش دریافت می کنند.
انتهای پیام/
۴۰ درصد مشترکان خانگی مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار