سرپرست شرکت سیمان صوفیان؛

شرکت سیمان صوفیان با کسری ۷۰۰ تنی خوراک کوره مواجه است

1401/05/04 - 10:56 - کد خبر: 69569 نسخه چاپی

نصر: سرپرست شرکت سیمان صوفیان گفت: این کارخانه با کسری روزانه ۷۰۰ تن خوراک کوره ۳ هزار تنی واحد ۳ مواجه است که یکی از مشکلات مهم این واحد تولیدی به شمار می‌رود.

به گزارش نصر، سعید دلفکار روز سه شنبه در گفت وگو کسری خوراک واحد سه را از عوامل مهم عدم کارکرد کوره سوم با ظرفیت اسمی بیان و اضافه کرد: علاوه بر این مشکل اساسی، هم اکنون کارخانه سیمان صوفیان با افزایش مصرف انرژی و شاخص های حرارتی نیز روبرو است که راهکار غلبه بر این مشکلات اجرای پروژه بهینه سازی و افزایش ظرفیت مواد خام واحد می باشد.
وی انجام عملیات دمونتاژ و مونتاژ رول فوق سنگین ۴۰ تنی، تعویض رول ثابت توسط متخصصین شرکت در کمترین زمان و با پایین ترین هزینه و اصلاح افت تناژی حدود ۱۰۰ تن در سعات دپارتمان را از جمله پروژه های عملیاتی در دست اقدام و اتمام یافته شرکت سیمان صوفیان اعلام کرد که در قالب تعویض رول ثابت و حوشکاری رول متحرک مواد خام واحد ۴ به انجام می رسد.
دلفکار ساخت و نصب قسمتی از داکت کوره ۴ را از دیگر پروژه های مهم سیمان صوفیان برشمرد که طی آن ساخت داکت به وزن ۲۰ تن در کارگاه نوسازی شرکت، عملیات نوردکاری دقیق بر روی بخش های پیچیده و نیز اصلاح بالانس حرارتی سیکلن و کوره جلوگیری از هدررفت حرارت صورت گرفته است.
وی با اشاره به اجرای بهینه سازی و افزایش ظرفیت پکر باختر که طی آن تبدیل ۸ شیر به ۱۲ شیر صورت گرفت، یادآور شد: افزایش رضایت مشتری و کاهش نوسان در وزن سیمان های پاکتی، افزایش ظرفیت بارگیری سیمان پاکتی و طراحی سیستم جدید به جای توربین های پکر از جمله مزیت های مهم این طرح می باشد.
دلفکار به طرح های آینده شرکت سیمان صوفیان با هدف افزایش کیمیت و کیفیت محصولات تولیدی این شرکت را یادآور شد و ادامه داد: بر این اساس احداث مسیر مستقیم انتقال مواد از سنگ شکن ۶۰۰ به واحد قدیم و جدید در دستور کار قرار دارد.
وی پیش نیاز اجرای این طرح توسعه ای را افزایش ظرفیت مواد خام واحد قدیم دانست و گفت: در این زمینه تامین مواد افزودنی واحد ۴، کاهش تردید کامیون ها در محوطه کارخانه و تک نوبته شدن و کاهش کارکرد سنگ شکن ۲ به میزان ۷۰ درصد محقق خواهد شد که این طرح ها هم اکنون در مرحله اخذ مجوز هلدینگ و شستا می باشد.
دلفکار افزایش ظرفیت آسیاب های مواد خام واحد قدیم را از دیگر پروژه های توسعه ای شرکت سیمان صوفیان بیان کرد که طی آن ضمن جبران کسری روزانه ۷۰۰ تنی خوراک واحد ۳، افزایش تولید این واحد نیز محقق شده و کاهش تلفات و هزینه های تعمیراتی و مصارف انرژی را در پی خواهد داشت.
وی امکان سنجی طراحی و پیاده سازی سیستم رولراسکرین در سنگ شکن ۹۰۰ تنی واحد ۴ را از دیگر طرح های آینده سیمان صوفیان بیان کرد و افزود: افزایش تولید ساعتی سنگ شکن، کاهش هزینه های قطعات سایشی و چکش های بلوبار و کاهش تعداد نفرساعت تعمیرات و امکان اختصاص کامل سنگ شکن ۶۰۰ به واحد قدیم را از آثار مثبت این طرح بیان کرد.
شرکت سیمان صوفیان تبریز در سال ۱۳۴۵ تاسیس شد و با چهار خط تولید و ظرفیت اولیه ۴۶۰۰ تن در روز آغاز به کار کرد و در دهه ۸۰ ظرفیت آن به هفت هزار تن افزایش یافت. 
این کارخانه دارای دو خط تولید با ظرفیت ۷۰۰۰ تن کلینکر در روز می باشد که سیمان پرتلند پوزولانی، سیمان پرتلند پوزولانی ویژه، سیمان پرتلند تیپ ۲، سیمان پرتلند تیپ ۴۲۵-۱ ( CEM I ۴۲.۵ N )، سیمان پرتلند مرکب، سیمان پرتلند تیپ ۲ بلین بالا را تولید و به بازار عرضه می کند.
انتهای پیام/
شرکت سیمان صوفیان با کسری ۷۰۰ تنی خوراک کوره مواجه است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار