مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

هنرمندان برای پاسخگویی به نیاز مردم باید به سمت یادگیری رسمی هنر بروند

1401/05/03 - 13:05 - کد خبر: 69461 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اولویت این اداره کل در امر آموزش هنرمندان، گفت: هنرمندان برای پاسخگویی به نیاز مردم باید به سمت یادگیری رسمی هنر بروند.

به گزارش نصر، سیدقاسم ناظمی، شامگاه یکشنبه در مراسم اجرای ارکستر پایان سال تحصیلی هنرستان‌های اقبال آذر و کوثر تبریز، افزود: آموزش رسمی هنر، مسیری است که هنرمندان آینده ما باید از این مسیر بگذرند و بدون توجه به آموزش رسمی هنر، امر ذوقی و شخصی نمی‌تواند در فضای حرفه‌ای جوابگوی همه قشرها باشد.
وی با تاکید بر ضرورت حمایت از آموزش و توسعه فضاهای آموزشی، اظهار داشت: در این راستا باید فضاهای جدیدی را به آموزش هنر اختصاص داد و در سفر اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آذربایجان‌شرقی، مجوز تاسیس هنرستان در برخی شهرستان های استان صادر شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: در حوزه موسیقی در سطح استان از جمله شهرستان میانه، اتفاقات خوبی افتاده و امید است با تاسیس هنرستان فضای آموزشی متحول و فرصت‌های برابری برای همه هنرمندان ایجاد شود.
ناظمی، ادامه داد: در طول ایام همه گیری کرونا که محدودیت هایی ایجاد شده بود، از امر مهم آموزش غافل نشدیم و از فرصت ایجاد شده برای تجهیز هنرستانها استفاده و تقویت زیرساخت‌ها در اولویت در این حوزه قرار گرفت.
وی حضور اساتید برجسته و هنرمندان شاخص در هنرستانها را مغتنم دانست و یادآوری کرد: این اساتید زحمات زیادی را متحمل می‌شوند تا هنرجویان ما قدم های محکمتری در راستای تعالی هنر بردارند و امید است چراغ هنرستانها روشن بماند.
به گزارش ایرنا، همزمان با پایان سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ کنسرت ارکستر هنرجویی در سالن استاد اقبال آذر مجتمع فرهنگی و هنری برگزار شد.
در این کنسرت، هنرجویان ارکستر موسیقی ایرانی ،آذربایجانی، کلاسیک و جهانی به اجرای قطعات مختلف تنظیم شده پرداختند.
هنرستان موسیقی استاد اقبال آذر تبریز تخصصی ترین مرکز آموزش عالی موسیقی در شمالغرب کشور است که در دو رشته سازهای ایرانی و سازهای جهانی اقدام به جذب هنرجو و پرورش استعدادهای هنری می کند.
همچنین هنرستان هنرهای زیبای کوثر نیز در رشته سازهای ایرانی و سازهای جهانی به جذب هنرجو و پرورش استعدادهای هنری می‌پردازد.
انتهای پیام/
هنرمندان برای پاسخگویی به نیاز مردم باید به سمت یادگیری رسمی هنر بروند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار